Symulacja rozprawy karnej w systemie common law

Symulacja rozprawy odbędzie się w ramach Dni Wydziału Prawa, 6 maja 2010 r. (czwartek) w godz. 12.00 - 14.30, w sali nr IV Sądu Rejonowego w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 103.

Dni Wydziału Historyczno-Socjologicznego

4 i 5 maja swoje dni świętować będzie Wydział Historyczno-Socjologiczny. Zainteresowanych czeka wiele atrakcji, nie tylko naukowych, m.in. poważne debaty, głosowanie na najlepszego wykładowcę i postrach wydziału, a także turniej piłki nożnej. Zapraszamy!

Delegacja z Niemiec na UwB

28 kwietnia Uniwersytet w Białymstoku odwiedziła delegacja z Niemiec. Goście zapoznali się z badaniami naukowymi prowadzonymi na UwB. Odwiedzili też laboratoria w Instytucie Chemii i na Wydziale Fizyki.

II Przegląd Teatrów Amatorskich MIKSTURA

26 - 29 kwietnia odbędzie się finał drugiej edycji ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich MIKSTURA. Pokazane zostaną na nim spektakle przygotowane przez studentów UwB.

Akcja „Książka dla więźnia”

Od 24 do 30 kwietnia 2010 r. potrwa w Białymstoku zbiórka książek w ramach akcji „Książka dla więźnia”. Akcję – już po raz trzeci – organizują studenci prawa UwB. Weźmie w niej udział pięć wydziałów UwB.

Spotkanie z Andrzejem Olechowskim na Wydziale Prawa UwB

26 kwietnia o godz. 11.00 w auli Wydziału Prawa obędzie się spotkanie z dr. Andrzejem Olechowskim. Gość wygłosi wykład pt.: "Będę bronił konstytucji".

Wystawa z okazji Światowego Dnia Książki

Od 24 kwietnia do 15 maja w holu przed czytelnią biblioteki Wydziału Pedagogiki i Psychologii można obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia.

Wystawa fotografii - Makrofotografia, magia szczegółu

Wernisaż Katarzyny Sidorowicz - studentki IV roku pedagogiki kulturoznawczej UwB, odbędzie się 22 kwietnia godz. 18.00, w Klubie Zenit.

Wręczenie Nagrody im. Lwa Sapiehy

8 kwietnia 2010 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Lwa Sapiehy historykowi, dr Uladzimirowi Liakhouskiemu z Mińska.

8. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie

Projekcje festiwalowe odbędą się w Auli Wydziału Prawa UwB, ul. Mickiewicza 1 w dniach 19-21 kwietnia 2010 r.