Ostatni hołd dla Prezydenta Kaczorowskiego

15 kwietnia trumna z ciałem Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie powróciła do kraju. Nasz wielki rodak, doktor honoris causa UwB zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Teraz, z honorami witany był przez rodzinę,  przedstawicieli rządu i przyjaciół.

Marsz Pamięci studentów białostockich uczelni

13 kwietnia setki studentów białostockich uczelni wzięły udział w Marszu Pamięci, który był pożegnaniem i uhonorowaniem ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Msza święta środowiska akademickiego.

Msza święta środowiska akademickiego Białegostoku w intencji śp. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP i wszystkich Osób mu towarzyszących, poległych w katastrofie lotniczej w drodze do Katynia, będzie sprawowana w najbliższą niedzielę 18 kwietnia o godz. 19.30 w katedrze białostockiej.

Dni rektorskie - 17 i 18 kwietnia

W związku z zaplanowanymi na sobotę i niedzielę uroczystościami pogrzebowymi ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, Kolegium Rektorskie Uniwersytetu w Białymstoku podjęło decyzję o ogłoszeniu 17 i 18 kwietnia dniami rektorskimi.

Kondolencje w imieniu uniwersytetów polskich

Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, przekaże – w imieniu wszystkich polskich uniwersytetów – na ręce Premiera Rządu RP, Marszałka Sejmu RP, Ministra Obrony Narodowej, do Kancelarii Prezydenta RP oraz do społeczności akademickiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego listy kondolencyjne.

Juwenalia 2010 coraz bliżej

Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej Juwenalia 2010 odbędą się od 9 do 16 maja - poinformowali już oficjalnie, na konferencji prasowej, główni organizatorzy, czyli Porozumienie Uczelni Białostockich. Gwiazdą będzie Doda oraz Coma, Strachy na Lachy, Molesta, Eldo i Akcent.

Opinia Senatu Uniwersytetu w Białymstoku w sprawie przyszłości szkolnictwa wyższego

31 marca Senat Uniwersytetu w Białymstoku zajął stanowisko w sprawie projektów strategii rozwoju szkolnictwa wyższego na lata 2010 - 2020.

VIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 17-28 maja. 19 maja w środę zaprezentuje się Uniwersytet w Białymstoku. Koordynatorem tegorocznej imprezy jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Uhonorowani pracownicy UwB

31 marca podczas obrad Senatu UwB Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda podlaski wręczył ordery i odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom uniwersytetu.

Wybory Miss Studentek

Już po raz czwarty odbędą się Wybory Miss Studentek Juwenalia 2010. Wszystkie urodziwe i fotogeniczne studentki UwB zapraszamy do wzięcia w nich udziału.