Wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej

25 lutego (czwartek) o godz. 17 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia otwarta zostanie wystawa prac powstałych w czasie VIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Goniądz 2009.

Wykład Tomasza Wiśniewskiego „Znaki. Opowieść o zapomnianym dziedzictwie”
25 lutego 2010 r. o godz. 13.00 w ramach cyklu „Podlasie w badaniach naukowych” w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się wykład Tomasza Wiszniewskiego, prezesa stowarzyszenia „Szukamy Polski”.
  Zaginął student UwB - Mateusz Olszewski

Mateusz Olszewski ma 22 lata, ostatnio widziany był na przejściu dla pieszych obok Domu Studenta nr 1, przy ul. Żeromskiego 1 o godz. 14:30 w poniedziałek 15 lutego.

,,Od niszowej herezji do wiary opartej o porządną wiedzę” - wykład prof. dr hab. Pawła Boskiego.

Wykład odbedzie się 26 lutego 2010 (piątek) w Sali Audytoryjnej w Bibliotece Uniwersyteckiej (VI piętro) przy ul. M.Skłodowskiej-Curie 14a.

Pędzenie łosi nad Biebrzą
Od 15 do 19 lutego w bazie terenowej Instytutu Biologii UwB w Gugnach trwa studencki obóz zimowy pod hasłem „Pędzenie łosi”.
Studenci UwB laureatami akcji ”Żubr budzi Podlasie”

Docenione zostały dwa projekty autorstwa studentów UwB. Jarosław Gul z  IV roku prawa otrzymał grant – 20 tys. złotych na „Inspire Happening Weekend in Bialystok”. Grupie socjologów przyznano 17 tys. zł na „Dzień Kultury Ulicy vol. III”.

Promocja Uniwersytetu w Michałowie

Zespół Szkół w Michałowie to kolejna podlaska szkoła średnia, którą w ramach akcji promocyjno-rekrutacyjnej odwiedzili przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku.

Konkurs na granty badawcze 2010

Program Ernst & Young Sprawne Państwo zaprasza do składania wniosków o granty na przeprowadzenie badań poświęconych funkcjonowaniu instytucji publicznych w Polsce w jednym z trzech obszarów tematycznych programu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 kwietnia 2010.

,,Lektury szkolne – reinterpretacja”

Pod takim hasłem 18 lutego ruszy drugi semestr przedmaturalnych wykładów, które prowadzą min. pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku.

Studiuj drugi kierunek za darmo!

Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca na II stopień studiów stacjonarnych na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, specjalność Współpraca Międzynarodowa. Internetowa rejestracja kandydatów trwa do 16 lutego.