Ponad 300 uczniów na Inauguracyjnym Seminarium Feynmana

31 marca 2015 roku, w auli Instytutu Biologii UwB odbyło się Inauguracyjne Seminarium Feynmana. Seminarium zorganizowała Fundacja Feynmana we współpracy z Wydziałem Fizyki UwB oraz Wydziałem Biologiczno-Chemicznym UwB .

“Jerzy Giedroyc i jego dzieło. Dorobek Biblioteki ‘Kultury’”

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na otwarcie wystawy “Jerzy Giedroyc i jego dzieło. Dorobek Biblioteki ‘Kultury’”. Otwarcie odbędzie się 8 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A (hol wystawowy - parter).

Prima aprilis - oczywiście

Długo oczekiwana decyzja IONESCO (International Organization of Natural and Ethical Studies on Cultural Opportunism) wreszcie zapadła! Nowo powołany kierunek filozofia i etyka na UwB został wpisany na listę bytów chronionych światowego dziedzictwa kultury.

23 młodych Ukraińców studiuje na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach programu „Polski Erasmus dla Ukrainy”

23 studentów z Ukrainy przez rok będzie kształcić się na Uniwersytecie w Białymstoku. To stypendyści ministerialnego programu „Polski Erasmus dla Ukrainy”. Będą studiować na Wydziale Ekonomii i Zarządzania (zarządzanie, ekonomia) oraz Wydziale Historyczno-Socjologicznym (stosunki międzynarodowe).

Prof. Bogusław Nowowiejski członkiem Rady Języka Polskiego

Prof. dr hab. Bogusław Nowowiejski z Wydziału Filologicznego UwB został powołany na członka Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk w VI kadencji (2015–2018).

Dni Rektorskie 8 i 9 kwietnia 2015 r.

Na prośbę Przewodniczącego Parlamentu Studenckiego, dni 8 i 9 kwietnia 2015 r. ustalono dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Przewidziane na te dni zajęcia zostaną zrealizowane w innych terminach.

Najlepsi z chemii, najlepsi z informatyki. Finały konkursów na UwB

W sobotę 28 marca 2015 r. o godzinie 11.00 w auli 2001 Instytutu Chemii na terenie nowego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się gala zakończenia II Podlaskiego Konkursu Chemicznego.

Młodzież z Grodna na UwB

Białystok to piękne i niedrogie miasto, a nasza uczelnia ma nie tylko bardzo bogatą ofertę, ale i doskonałe warunki do kształcenia – tak do studiowania w Białymstoku zachęcał młodych Polaków z Białorusi rektor UwB, prof. Leonard Etel. Uczelnię odwiedziła w piątek (27.03.2015) pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej z Grodna.

Pięcioro uczniów z Podlaskiego w gronie laureatów Konkursu Wiedzy o Mediach

Piątka podlaskich licealistów znalazła się na liście laureatów podczas finału ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach. Wśród nich jest czworo tegorocznych maturzystów.

Nowe specjalności w ofercie Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB

Interdyscyplinarne i dopasowane do potrzeb regionalnej gospodarki – takie są nowe specjalności zaproponowane przez Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku.