X Maraton Pisania Listów

W dniach 12-13 grudnia odbędzie się X Maraton Pisania Listów zorganizowany przez Amnesty International. Amnesty International Polska zachęca społeczność akademicką Uniwersytetu w Białymstoku do przyłączenia się do akcji.

IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ,,ŻubrOFFka".

Festiwal ŻubrOFFka odbył się w dniach 3 – 6 grudnia 2009 w Białymstoku. Nagrodę Publiczności w wysokości 2 tys zł ufundowaną przez Uniwersytet w Białymstoku otrzymał Lucas Figuero za film „Porque Hay cos as que nunca Se oluidan”.

,,Co to właściwie znaczy, że E=mc 2 ?"

Wydział Fizyki zaprasza na wykład dr Tomasza Sowińskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie.

Otwarcie wystawy - „Moją polityką jest miłość” Św. Urszula – Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)

7.12.2009 r. godz. 14.00. Hol wystawowy Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku.

Międzynarodowa wymiana pracowników naukowych (IRSES) w programie PEOPLE

9 grudnia 2009 r. Hotel Branicki, ul. Zamenhofa 25, 15-435 Białystok

Czat z dr hab. Elżbietą Awramiuk, prof. UwB Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku - zakończony

27.XI.2209 w godzinach 14.00-15.00 odbył się czat internetowy z dr hab. Elżbietą Awramiuk, prof. UwB Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku.

Spotkanie z Ryszardem Kaczorowskim odwołane

Zaplanowane na 1 grudnia 2009 r. (wtorek) na Wydziale Prawa spotkanie z Ryszardem Kaczorowskim, prezydentem RP na Uchodźstwie, zostało odwołane.

Konkurs o Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Serdecznie zapraszamy do przystąpienia do kolejnej, piątej już edycji Konkursu o Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz naukowo-techniczne. Czasu pozostało niewiele, ponieważ termin składania wniosków o przyznanie Nagrody upływa z dniem 15 grudnia 2009 r.

Kto na patrona UwB ? - debata

24 listopada o godz. 18.00 w kawiarni Kopiluwak w Białymstoku, odbedzie się debata i dyskusja na temat, kto powinien zostać patronem Uniwersytetu w Białymstoku.

„Białystok w I połowie XIX wieku – z najnowszych badań w archiwach grodzieńskich”

To tytuł kolejnego wykładu z cyklu ,,Podlasie w badaniach naukowych" na który zaprasza Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia. Wykład odbedzie się 24 listopada 2009 o godz. 13.00.