Wykład pt. ,,Fizyka różdżki i wahadła "

21 listopada dr Szymon Charzyński z Katedry Fizyki WMP UKSW w Warszawie wygłosi wykład ,,Fizyka różdżki i wahadła" na Wydziale Fizyki UwB.

Otwarcie wystawy malarstwa w Bibliotece Uniwersyteckiej

18 listopada o godz. 14.30 w sali wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej odbył się wernisaż prac i promocja albumów autorstwa Krzysztofa Koniczka, Stefana Rybiego i Eugeniusza Wiszniewskiego.

Szkolenie na temat ochrony wyników pracy intelektualnej i komercjalizacji badań naukowych

23 listopada w godzinach 10 – 14 w Sali Senatu ( I piętro, pokój 101) odbędzie się szkolenie dotyczące ochrony dorobku naukowego. W ubiegłym roku wprowadzono Regulamin korzystania z wyników pracy intelektualnej w UwB.

Dni Edukacji Prawniczej

17 - 19 listopada na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbęda się Dni Edukacji Prawniczej.

Protest studentów UwB przeciwko reformie ministerstwa

17 listopada, w samo południe studenci Uniwersytetu w Białymstoku protestowali na Placu Uniwersyteckim przeciwko projektowi ministerstwa nauki, przewidującemu odpłatność za studiowanie na drugim kierunku.

Obchody Międzynarodowego Dnia Studenta 2009 w Białymstoku

Intencją i tematem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Studenta jest budowa środowiska akademickiego Białegostoku.

Nowy zarząd Parlamentu Studentów UwB

9 listopada Parlament Studentów wybrał nowe władze. Przewodniczącą Parlamentu na rok 2009/2010 została Karolina Zapolska (Wydział Prawa).

Dzień Seniora UwB 2009

9 listopada w domu studenta przy ul. Żeromskiego odbyło się spotkanie prof. Jerzego Nikitorowicza, rektora UwB z  emerytami i rencistami uniwersytetu.

Dziekan Wydziału Filologicznego zaprasza na wykład:

The role of corpora in linguistics towards property describing perpipheral linguistic phenomena and coventional aspects of language use, który wygłosi Professor Doctor Naohiro Takizawa, Nagoya University, Japan

Pierwszy czwartek białoruski
Katedra Kultury Białoruskiej wznawia tradycje białoruskich czwartków w nowym roku akademickim. Pierwszy odbędzie się 5 listopada o godz. 17 w budynku Wydziału Filologicznego przy ul. Liniarskiego 3 (sala 1B).