Trzecie i czwarte miejsce w bowlingu dla UwB

27 października odbył się wielki finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw w Bowlingu. UwB reprezentowały zespoły z filologii i prawa, które zajęły trzecie i czwarte miejsce.

Wystawa darów Prezydenta Kaczorowskiego w Bibliotece Uniwersyteckiej

28 października o godz. 14.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej otwarta zostanie wystawa „Dary Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego”.

Konkurs dla innowacyjnych uczelni

Do 9 listopada innowacyjne firmy (w tym uczelnie) mogą wziąć udział w drugiej edycji konkursu"Krajowi Liderzy Innowacji", organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju.

Masz pomysł – zgłoś się do konkursu "Żubr budzi Podlasie”

Masz ciekawy pomysł, ale brakuje ci środków na jego realizację? Swój pomysł opisz i zgłoś się do konkursu „Żubr budzi Podlasie”. Konkurs obejmuje też inicjatywy skierowane do środowiska akademickiego.

Dobry projekt zostanie nagrodzony

Centrum Integracji Europejskiej UAM serdecznie zaprasza polskie uczelnie do przygotowywania projektów i aplikowania o wsparcie finansowe z CEI University Network.

Konkurs dla młodych badaczy

Już po raz drugi Elsevier B.V., międzynarodowe wydawnictwo naukowe z siedzibą w Holandii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłaszają konkurs SCOPUS-Perspektywy Young Researcher Award.

„Kwazary - przedziwne galaktyki” – wykład
W sobotę, 24 października dr Marek Nikołajuk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku wygłosi wykład pt. „Kwazary - przedziwne galaktyki”.
Jubileusz Muzeum Przyrodniczego UwB

20 października o godz. 13.00 w holu Instytutu Biologii UwB otwarta zostanie wystawa „X-lecie spisane plakatem”. Ekspozycja powstała z okazji dziesięciolecia Uniwersyteckiego Muzeum Przyrodniczego im. Prof. Andrzeja Myrchy.

Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki

Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza na mszę św. inaugurującą rok akademicki 2009/2010, w intencji wszystkich pracowników i studentów białostockich uczelni.

Akademickie mistrzostwa w bowlingu

Najlepszą uniwersytecką drużyną okazał się zespół z Wydziału Prawa w składzie: Paweł Dec, Marcin Brzosko, Adam Laskowski, Łukasz Siekierko. Wspólnie zdobył 1139 punktów.