Stypendyści Fulbrighta zapraszają

Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na cykl spotkań, które poprowadzą stypendyści Fulbrighta. Pierwsze spotkanie dnia 27.03.2015 poprowadzi prof. Razzaghi Mehdi (Bloomsburg University, specjalność matematyka stosowana).

Licealiści z Grodna odwiedzą Uniwersytet w Białymstoku

50 uczniów Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej działającego przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie na Białorusi odwiedzi w piątek (27.03.2015) Uniwersytet w Białymstoku.

Poezja w Bibliotece Uniwersyteckiej

Blisko 200 osób, głównie białostockich licealistów, wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 23 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej z okazji światowego dnia poezji.

Dzień Młodego Naukowca

Koło Naukowe Chemików „Pozyton” zaprasza 28 marca 2015 roku, w godzinach od 12.00-16.00 na Dzień Młodego Naukowca w Instytucie Chemii, ul. Ciołkowskiego 1K.

,,O możliwości kontaktu z galaktycznymi sąsiadami" - wykład

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie mgr. Andrzeja Branickiego pt. "O możliwości kontaktu z galaktycznymi sąsiadami". Wykład odbędzie się w sobotę 28 marca 2015 r. o godzinie 11:00 w sali 2011 Wydziału Fizyki przy ul. K. Ciołkowskiego 1L.

2 naukowców UwB odebrało nominacje profesorskie

Prof. Piotr Niczyporuk z Wydziału Prawa oraz prof. Mirosław Ratkiewicz z Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB 18 marca odebrali z rąk Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP, akty nominacyjne.

„Pierwsza pomoc w ostatniej chwili. Wybrane zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie dla maturzystów”

Dziekan Wydziału Prawa, Prof. dr hab. Emil W. Pływaczewski zaprasza uczniów szkół średnich rozważających decyzję dalszego kształcenia na kierunkach: prawo, administracja, bezpieczeństwo narodowe oraz kryminologia do udziału w konferencji, która odbędzie się 20 marca w auli Wydziału Prawa, ul. Mickiewicza 1.

Dni Otwarte Wydziału Biologiczno-Chemicznego - 19 – 20 marca

W trakcie Dni Otwartych IB UwB uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach i wykładach organizowanych przez naukowców z Instytutu Biologii UwB.

Dni Wydziału Prawa trwają od 23 do 25 marca

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego wraz z kołami naukowymi zaprasza na tegoroczne Dni Wydziału Prawa. Te trzy dni to święto Wydziału Prawa. Na studentów czeka moc atrakcji – wykłady, warsztaty, symulacje i konkursy wiedzy. Tradycyjnie nie zabraknie również rozrywki – w tym roku jak zawsze kultowy turniej piłkarzyków, ale także kręgle i paintball.

Spotkania u Chemików

W czwartek 19 marca 2015 roku o godzinie 13.00 w sali 2001 budynku Instytutu Chemii (ul. Ciołkowskiego 1) w ramach cyklu: Spotkania u Chemików w nowym kampusie odbędzie się wykład dr Krzysztofa Brzezińskiego.