Prawne, medyczne i etyczne aspekty ochrony ludzkiego życia i rodziny. Konferencja naukowa

O prawnych, medycznych i etycznych aspektach ochrony ludzkiego życia i rodziny będą rozmawiać uczestnicy konferencji, jaka 25 marca 2015 r. odbędzie się w Białymstoku.

Weź udział w debacie oksfordzkiej i wygraj wyjazd do Brukseli!

Najkrótsza droga z Polski do Brukseli wiedzie przez Oksford? Ruszył nabór do debat oksfordzkich dla studentów z cyklu "Team Europe goes Oxford" – o najważniejszych sprawach dla UE. Najlepsze drużyny pojadą na wizytę studyjną do Brukseli. Organizatorem cyklu debat jest Przedstawicielstwo KE w Polsce wraz z portalem EurActiv.pl, Centrami Dokumentacji Europejskiej oraz ekspertami sieci Team Europe.

Jesteś studentem, który chce realizować własne pomysły? Samo studiowanie to dla Ciebie za mało? Jesteś osobą pełną energii, kreatywną i aktywną? Chcesz nabywać nowe umiejętności i nawiązywać kontakty z ludźmi z całej Polski i zagranicy? A może jesteś świeżo po wymianie w ramach programu Erasmus + i nie wyobrażasz sobie, że ta przygoda się kończy? Dołącz do organizacji studenckiej Erasmus Student Network Uniwersytet w Białymstoku!

„Mózg społeczny” i ewolucja języka Kolejna okazja do spotkania z kognitywistyką na UwB

Dlaczego potrafimy rozpoznawać twarze i identyfikować emocje? Jakie mechanizmy pozwalają nam przewidywać postępowanie innych osób? Czym jest tzw. „mózg społeczny”? Dlaczego i jak ewoluuje język? Odpowiedzi na te pytania można będzie znaleźć podczas najbliższych spotkań z kognitywistyką w Bibliotece Uniwersyteckiej w Białymstoku.

Punkt konsultacyjny AIP

Od 18.03.2015 r. (środa) uruchomiony zostaje specjalny punkt konsultacyjny, działający przy Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB, ul. Warszawska 63.

II Konkurs Literacki im. Anny Markowej - zmiana terminów

Na prośbę nauczycieli współpracujących z IFP, a także na wniosek Kapituły Honorowej, Organizatorzy II Konkursu Literackiego im. Anny Markowej postanowili zmienić termin nadsyłania prac konkursowych oraz uroczystej gali laureatów. Prace nadsyłać można do 3 kwietnia br., a uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano na 22 kwietnia o 17.00.

Tłumy w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Interaktywną wystawę „Eksperymentuj”, przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym w pierwszy dzień obejrzało blisko pół tysiąca osób.

,,Komisja Edukacji Narodowej 1773-1794" - wystawa

Zapraszamy na Wystawę ,,Komisja Edukacji Narodowej 1773-1794" zorganizowaną przez Katedrę Historii Wychowania. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 13 marca o godz. 10.15 w holu nowego budynku Wydziału Pedagogiki i Psychologii (przy auli A 01).

,,Po godzinach"

Klub Humanistów UwB zaprasza na drugie spotkanie z cyklu ,,Po godzinach". Gościem będzie doktor Piotr Stasiewicz, który opowie o zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą fantastyką i jej współczesną recepcją czytelniczą. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 18.00. w sali 91, Instytutu Filologii Polskiej, Plac Uniwersytecki 1.

Konkurs dla pasjonatów lokalnej historii

Między Wielkim Księstwem Litewskim a Koroną: dzieje Białegostoku i województwa podlaskiego do 1795 r. – to tematyka, z jaką w najbliższą sobotę (14 marca 2015) zmierzą się uczestnicy tegorocznego konkursu organizowanego przez Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB.