Kampus UwB Podlaską Marką Roku 2014? Obejrzyj film i Zagłosuj!

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Kampus UwB jako Podlaską Markę Roku i głosowania.

STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE – włącz się!

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem? Chcesz zdobyć cenne doświadczenie? Chcesz pomóc? Włącz się do kolejnego semestru akcji STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE!

„Chemia – przyszłość zaczyna się dziś”

Jak wyglądałoby nasze codzienne życie, gdyby nie chemia? Dlaczego ta nauka jest tak ważna dla innowacyjnych metod leczenia, ochrony środowiska czy nowoczesnych materiałów? Między innymi na te tematy będą rozmawiać uczestnicy Ogólnopolskiego Studenckiego Mikrosympozjum Chemików, które w czwartek (12 marca 2015 r.) rozpocznie się w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

Wieczór pamięci prof. Elżbiety Feliksiak

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku zaprasza - 15 marca (niedziela) o godz. 16:00 do siedziby przy ul. Waryńskiego 24a na „Wieczór pamięci prof. Elżbiety Feliksiak (1937-2015)”, wybitnej humanistki, autorki prac naukowych. Prowadzenie: dr Ewa Rogalewska. Wstęp wolny.

Dwójka uczniów z Podlasia w gronie laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym

Znamy laureatów i finalistów tegorocznej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym organizowanej na UwB. W tym gronie jest dwoje uczniów z Podlasia.

Kopernik w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Ponad tysiąc pięćset osób odwiedzi w najbliższy czwartek, piątek i sobotę Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze w nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Będzie tam prezentowana interaktywna wystawa „Eksperymentuj” przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik.

POLLANDO kolejny raz zorganizuje Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców

Szkoła Języka i Kultury Polskiej POLLANDO przy Wydziale Filologicznym UwB po raz drugi wygrała konkurs MNiSW na organizację w lipcu 2015 r. Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców.

Prawo autorskie w działalności bibliotecznej

Biblioteka UwB zaprasza na spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy,które odbędzie się 12 marca 2015 r. o godz. 12.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego. Wykład ,,Prawo autorskie w działalności bibliotecznej"  wygłosi dr Zofia Zawadzka.

Pierwszy polski synchrotron i jego możliwości. Otwarte konwersatorium na Wydziale Fizyki UwB

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spotkanie, podczas którego dr inż. Michał Ślęzak z Akademii Górniczo-Hutniczej opowie o pierwszym w Polsce synchrotronie. Buduje go w Krakowie Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Kolejne międzynarodowe projekty naukowe z udziałem fizyków z UwB

2 projekty z udziałem pracowników Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku otrzymają dofinansowanie w ramach Polsko-Indyjskiego Konkursu na Projekty Naukowo-Badawcze. Środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdów badaczy i wspólnego prowadzenia badań.