Nowi profesorowie na UwB

Kolejnych czterech pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku odebrało nominacje profesorskie. To prof. Kamila Budrowska z Wydziału Filologicznego oraz prof.  Michał Spaliński, prof. Krzysztof Szymański i prof. Eugeniusz Żukowski  z Wydziału Fizyki.

Oddaj głos na kampus lub aulę WPiP. Ostatni dzień głosowania!

Jeszcze tylko dziś (w piątek, 18 września) można głosować w konkursie na najlepszą realizację architektoniczną na Podlasiu. O ten tytuł walczą m.in. 2 budynki Uniwersytetu w Białymstoku. To Aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii przy ul. Świerkowej oraz nowy kampus UwB.

"Między słowem a gestem" - ruszają zapisy na kolejne warsztaty poetycko-teatralne

Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach poetycko-teatralnych "Między słowem a gestem", przygotowujących uczniów szkół ponadgimnazjalnych do recytacji, pięknego mówienia, panowania nad swoim głosem oraz gestem.

Indeksy czekają na uczniów piątych i szóstych klas

Do piątku, 18 września potrwają zapisy na zajęcia nowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Adresatami przedsięwzięcia są uczennice i uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego odwiedziła ,,uniwersytecki” żłobek

We wtorek (15.09) prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska odwiedziła Klub Malucha ,,Zielona Dolina”, który bierze udział w ministerialnym programie "Maluch na uczelni", dzięki czemu na dofinansowanie do czesnego może tu liczyć 15 dzieci studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.

Młodzież będzie poznawać różnorodność Puszczy Białowieskiej

Wykłady naukowców z uczelni wyższych i instytutów badawczych PAN, warsztaty i zajęcia terenowe z leśnikami oraz poznawanie unikatowych rezerwatów Puszczy Białowieskiej i zbiorów Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN – to program I Młodzieżowej Konferencji Naukowej „Poznaj bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej”.

Prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska spotkała się z władzami białostockich uczelni

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska spotkała się w poniedziałek (14.09) po południu z przedstawicielami władz Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Minister omówiła najważniejsze działania resortu zrealizowane w ostatnich miesiącach, a także plany kolejnych inicjatyw.

W październiku ruszy program „Różnorodność - podaj dalej! 2015”

Uniwersytet w Białymstoku oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 będą współpracować przy realizacji Programu Edukacji Antydyskryminacyjnej „Różnorodność - podaj dalej! 2015”.

Trwa Białostocki Salon Maturzystów

Setki podlaskich uczniów odwiedziły kampus Uniwersytetu w Białymstoku podczas pierwszego dnia Białostockiego Salonu Maturzystów organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Na największych targach edukacyjnych w regionie prezentuje się kilkanaście uczelni.

Polsko-Rosyjska Szkoła Prawa

Dr Jarosław Matwiejuk, pełnomocnik Rektora ds. Sieci Uniwersytetów Pogranicza (SUP) i kierownik P-RSP, bardzo serdecznie zaprasza studentów Uniwersytetu w Białymstoku do wzięcia udziału w Polsko-Rosyjskiej Szkole Prawa (P-RSP), która odbędzie w dniach 14-19.09.2015 r. na Wydziale Prawa.