Aktualności Konferencje RSS
5 białostockich licealistów w finale LXI Olimpiady Chemicznej

5 licealistów z okręgu białostockiego (obejmującego województwo podlaskie i część warmińsko-mazurskiego) znalazło się w finale LXI Olimpiady Chemicznej. To Dominika Zajkowska, Paulina Matys oraz Aleksandra Anna Chmielecka z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Karol Szymon Waleśkiewicz z III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku oraz Stanisław Jan Muszel z II LO im. Anny Jabłonowskiej w Białymstoku.

więcej
Podaruj 1% podatku

Jestem pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku od kilkunastu lat. Od kilku lat los doświadcza mnie i moją rodzinę. Nasza córeczka Agatka urodziła się w 2003 roku.

więcej
  Kampus UwB Podlaską Marką Roku 2014? Zagłosuj!

Zapraszamy do głosowania na Kampus Uniwersytetu w Białymstoku w plebiscycie Podlaska Marka Roku 2014!

więcej
Inaczej niż w podręczniku Zaproszenie dla miłośników historii

Dlaczego upadło cesarstwo rzymskie? Jak funkcjonowała staropolska rodzina? Czy kultura popularna to na pewno współczesny wynalazek? Wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedzi na te i inne pytania zaprasza do siebie Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. Już w najbliższą środę, 4 marca o godzinie 16.30 odbędzie się tam kolejny z cyklu otwartych wykładów pod wspólnym tytułem Inaczej niż w podręczniku.

więcej
Chemiczny Nobel 2014 w Międzynarodowym Roku Światła

3 marca 2015 r. o godzinie 13:15 na Wydziale Fizyki UwB (przy ul. K. Ciołkowskiego 1L) w sali 2011 odbędzie się konwersatorium, na którym profesor dr hab. Czesław Radzewicz (Zakład Optyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Laserowe Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie) wygłosi referat.

więcej
Studia podyplomowe o zarządzaniu samorządami

Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB  trwa nabór na studia podyplomowe „Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego”. 

więcej
  UwB docenione na targach w Hajnówce

Uniwersytet w Białymstoku uczestniczy w targach edukacyjnych „Uczelnie w Powiecie”. W Hajnówce zdobył nagrodę za najciekawszą ofertę edukacyjną.

więcej
Zmarła Profesor Anna Miatluk

21 lutego 2015r. odeszła Profesor Anna Miatluk, wspaniały naukowiec i wychowawca młodzieży akademickiej. Była wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie fonetyki.

więcej
Zmarł Profesor Grzegorz Aleksander Sitarski

20 lutego 2015 r. w wieku 83 lat zmarł Profesor Grzegorz Aleksander Sitarski, wybitny polski astronom, profesor Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz pracownik Instytutu, obecnie Wydziału, Fizyki UwB w latach 1997-2005.

więcej
  Dodatkowa rekrutacja Erasmus+

Rusza dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2014/2015.

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku