Nowe kierunki na UwB

Kolejne cztery nowości w ofercie dydaktycznej na studiach stacjonarnych zatwierdził 25 lutego 2015 r. Senat Uniwersytetu w Białymstoku.Są to: specjalność filologia rosyjska - przekładoznawstwo oraz specjalność filologia angielska (obydwie na studiach II stopnia) na Wydziale Filologicznym, a także kierunek bezpieczeństwo narodowe (II stopnia) na Wydziale Prawa oraz europeistyka (I stopień) na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym w Wilnie.

Stowarzyszenie PAX

Biblioteka Uniwersytecka oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zapraszają na otwarcie wystawy  “Stowarzyszenie PAX, czyli Bolesława Piaseckiego państwo w państwie”. Otwarcie odbędzie się 3 marca 2015 r. o godz. 12.30 w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A (hol wystawowy - parter).

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura - przypadający 26 lutego - w tym roku obchodzony jest również na Uniwersytecie w Białymstoku. Zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowuje Koło Naukowe Biologów wraz z Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy.

Wykład o terroryzmie

Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB  zaprasza 26 lutego na wykład dr Magdaleny El Ghamari „Werbunek do organizacji terrorystycznych, casus ISIS” .

I Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna Online

28 lutego 2015 r. o godzinie 10.00 w budynku Matematyki i Informatyki UwB na terenie Kampusu (ul. Ciołkowskiego 1 – budynek M) odbędzie się I Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna Online dla uczniów z Białorusi (rejon brzeski) i Polski (region Podlasia).

II Podlaski Konkurs Chemiczny

W sobotę 28 lutego 2015 r. o godzinie 11.00 w sali 2001 budynku Instytutu Chemii UwB na terenie kampusu (ul. Ciołkowskiego 1 – budynek K) odbędzie się etap finałowy II Podlaskiego Konkursu Chemicznego.

Filmowa relacja z promocji habilitacyjnych i doktorskich

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z uroczystości wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora na Uniwersytecie w Białymstoku.

„Tam wysoko …” – koncert tradycyjnych kolęd z Polski i Ukrainy

Akademia Supraska zaprasza, na: „Tam wysoko …” – koncert tradycyjnych kolęd z Polski i Ukrainy w wykonaniu zespołu Warszawa Wschodnia, który odbędzie się w niedzielę 15 lutego 2015 r. w Auli Akademii Supraskiej.

„Lider Fotoniki”

Fundacja Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Lider Fotoniki” imienia dr Jana Wójcika, którego celem jest wyłonienie najlepszych prac naukowych z zakresu fotoniki i nagrodzenie ich twórców.

Prof. Leonard Etel w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Leonard Etel zajął 33. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej.