Ekonomia dla gimnazjalistów. Uniwersytet w Białymstoku czeka na chętnych. Rekrutacja przedłużona!

Jeszcze ok. 20 wolnych miejsc czeka na uczniów gimnazjów, którzy chcieliby wziąć udział w zajęciach letniego semestru Akademii Młodego Ekonomisty. VIII edycja AME rusza 26 marca. W Białymstoku zajęcia będą odbywały się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB.

Na UwB kolejny raz spotkają się studenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Trwa nabór chętnych. Rekrutacja przedłużona!

Rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia w ramach XII edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Zapisy potrwają do 28 lutego. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

„Językowo-kulturowe aspekty frazeologii polskiej”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 23 lutego 2015 r. o godz. 11:00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku. Wykład wygłosi dr Joanna Szerszunowicz z Zakładu Współczesnego Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej UwB.

„System wyborczy w Polsce”

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie z cyklu Podlasie w badaniach naukowych, które odbędzie się 26 lutego 2015 r. o godz. 10:00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku. Wykład wygłosi dr Jarosław Matwiejuk z Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa UwB.

"Czy Księżyc świeci, kiedy nikt na niego nie patrzy? - o realizmie w świecie kwantów"

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie dr. hab. Adama Bednorza. Wykład odbędzie się w sobotę 21 lutego 2015 r. o godzinie 11:00 w sali 2011 Wydziału Fizyki przy ul. K. Ciołkowskiego 1L.

Możesz znacznie więcej!

Na początku lutego ruszyła narodowa rekrutacja do organizacji studenckiej AIESEC. W ramach programu członkowskiego Future Leaders studenci mają możliwość rozwoju osobistego i profesjonalnego oraz działalności w międzynarodowym środowisku aktywnych, młodych ludzi.

Studenci Uniwersytetu w Białymstoku zrealizowali film o architekturze stolicy regionu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu opowiadającego o wybranych budynkach z czasów PRL oraz przykładach architektury modernizmu w Białymstoku. Autorom udało się odnaleźć wiele niezwykle interesujących, unikatowych materiałów archiwalnych - zdjęć i publikacji prasowych dotyczących prezentowanych obiektów. Na mapie filmowej wędrówki nie mogło zabraknąć budowli należących obecnie do UwB: tzw. domu partii oraz siedziby rektoratu.

UwB ponownie regionalnym liderem w pozyskiwaniu grantów z Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki podsumowało wyniki konkursów rozstrzygniętych w 2014 r. UwB utrzymało pozycję lidera wśród uczelni z naszego regionu zarówno pod względem liczby wniosków, jak i wysokości przyznanych środków z NCN.

UwB oraz białostockie III LO będą współpracować

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku - prof. Leonard Etel oraz dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku - mgr Małgorzata Górniak podpisali 5 lutego 2015 r. list intencyjny w sprawie współpracy.

Nowi doktorzy habilitowani i doktorzy

Uroczystość wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora odbyła się 4 lutego w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.