II Konkurs Literacki im. Anny Markowej

Wydział Filologiczny zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów do udziału w II Konkursie Literackim im. Anny Markowej.

Matura z historii lub WOS?. UwB zaprasza na kurs

Maturzyści, którzy zdecydowali się zdawać na egzaminie dojrzałości historię lub WOS mogą liczyć na pomoc kadry akademickiej z Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB. Za niespełna 2 tygodnie na Uniwersytecie w Białymstoku ruszą kursy przygotowujące do matury z tych przedmiotów. Przed rokiem oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie – na uniwersyteckie kursy zapisało się ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

2 kolejne patenty na koncie naukowców z UwB

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił kolejnych dwóch patentów na wynalazki opracowane przez naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku.

Nowe kierunki na UwB

Logistyka oraz filozofia i etyka na studiach I stopnia, a także kryminologia II stopnia – to kolejne nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016 zatwierdzone już przez senat uczelni.

41. Olimpiada Historyczna w województwie podlaskim

Znamy finalistów 41. Olimpiady Historycznej na szczeblu okręgowym. Olimpiadę organizuje Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

LXI Olimpiada Chemiczna

30 oraz 31 stycznia 2015 r. w Instytucie Chemii Wydziału Biologiczno – Chemicznego odbędą się zawody części teoretycznej i laboratoryjnej II etapu LXI Olimpiady Chemicznej okręgu białostockiego.

Projekt z udziałem dr Agnieszki Wilczewskiej z UwB doceniony w konkursie w ramach programu „POLONIUM”

„Stabilizowane polimerami nanocząstki magnetyczne (PSMNP) do aplikacji biomedycznych” – to tytuł projektu, jaki będzie realizowany wspólnie przez Uniwersytet w Białymstoku oraz Université Toulouse 3. Koordynatorem ze strony UwB jest dr Agnieszka Z. Wilczewska z Instytutu Chemii. Badacze otrzymają dofinansowanie z Programu Partnerstwa im. Huberta Curien “POLONIUM” w wysokości 2750 euro.

Chemiczne Warsztaty Olimpijskie

23 stycznia 2015 r. w Instytucie Chemii Wydziału Biologiczno – Chemicznego odbyły się laboratoryjne Chemiczne Warsztaty Olimpijskie organizowane przez pracowników Chemii z Uniwersytetu w Białymstoku dla uczniów ze szkół średnich województwa podlaskiego i części województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Chemicznej.

Prof. Wioletta Małgorzata Kowalska odebrała nominację profesorską

Prof. Wioletta Małgorzata Kowalska z Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB odebrała nominację profesorską z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uroczystość miała miejsce 21 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim.

Odeszła Profesor Elżbieta Ewa Feliksiak

Z wielkim żalem przekazujemy wiadomość o śmierci Profesor dr hab. Elżbiety Ewy Feliksiak, wieloletniego pracownika Instytutu Filologii Polskiej, związanego z naszym Uniwersytetem od lat siedemdziesiątych.