Audycja poświęcona pamięci prof. Elżbiety Feliksiak

23 stycznia (piątek) Radio Białystok wyemituje audycję poświęconą pamięci Profesor Elżbiety Feliksiak, o godz. 11.15 i 22.30.

Kolejny doktorant z zagranicy będzie bronił się na Wydziale Fizyki UwB

26 stycznia 2015 r. o godz. 12:30 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku, odbędzie się obrona pracy doktorskiej pt. „Ultrafast light-induced magnetization dynamics in Co/garnet heterostructures”, Mikhaila Pashkevicha, który pochodzi z Mińska na Białorusi. Będzie to pierwsza obrona pracy doktorskiej na naszym uniwersytecie przygotowanej w ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej. Odbędzie się w języku angielskim. Promotorem Mikhaila Pashkevicha jest dr hab. Andrzej Stupakiewicz, prof. UwB.

Spotkanie rektora Uniwersytetu w Białymstoku z przedstawicielami Centrum Prawa Polskiego

W dniu 12 stycznia 2015 r. prof. Leonard Etel, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia Centrum Prawa Polskiego (Centrum Polského Práva) działającego przy Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Masaryka (Brno, Republika Czeska).

Między salami. Mini-warsztaty

Instytut Socjologii UwB i Fundacja UwB zapraszają do udziału w mini-warsztatach „Między salami”, poświęconych różnym formom uczestnictwa w kulturze. Warsztaty odbędą się 21 stycznia (środa), godz. 18.30, Instytut Socjologii (pl. Uniwersytecki 1). Wstęp wolny.

Spotkanie z Bogdanem Dudką

IFP i Klub Humanistów zapraszają na spotkanie z Bogdanem Dudką, z absolwentem białostockiej polonistyki, pisarzem, poetą, redaktorem "Kartek", autorem Doliny. Znad Narwi i Świsłoczy. Początek spotkania na Wydziale Filologicznym we czwartek 22. stycznia o godz. 18.00 w sali 47, wstęp wolny.

Półprzewodnik XXI wieku - prof. S. Porowski opowie na UwB o wynalazku nagrodzonym Noblem 2014 w dziedzinie fizyki

13 stycznia 2015 r. o godzinie 13:15 na Wydziale Fizyki UwB (przy ul. K. Ciołkowskiego 1L) w sali 2011 odbędzie się konwersatorium, na którym prof. dr hab. Sylwester Porowski z Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie wygłosi referat.

Dr hab. Irena Matus laureatką nagrody "Przeglądu Prawosławnego"

Dr hab. Irena Matus z Katedry Kultury Białoruskiej Uniwersytetu w Białymstoku znalazła się wśród 6 laureatów nagrody im. księcia Konstantego Ostrogskiego za 2014 rok. Wyróżnienia przyznaje rokrocznie miesięcznik "Przegląd Prawosławny".

Twarze sprawiedliwości

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników naukowych i studentów do udziału w trzecim seminarium międzywydziałowym współorganizowanym przez Zakład Filozofii Współczesnej i Społecznej z Wydziału Historyczno-Socjologicznego oraz Katedrę Nauk Historyczno-Prawnych i Komparatystyki Prawniczej z Wydziału Prawa UwB na temat różnych – filozoficznych, prawnych, religijnych, politycznych – ujęć idei sprawiedliwości.

LXIV Olimpiada Fizyczna

11 stycznia 2015 r. na Wydziale Fizyki UwB odbędą się Zawody II etapu teoretycznego LXIV Olimpiady Fizycznej okręgu Białystok. W zawodach weźmie udział 15 uczniów ze szkół średnich województwa podlaskiego i 6 powiatów woj. warmińsko-mazurskiego, którzy zostali zakwalifikowani spośród licznego grona uczestników zawodów pierwszego stopnia.

"Diamentowe Granty" czekają na wybitnie uzdolnionych studentów i absolwentów

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło IV edycję konkursu w ramach programu „Diamentowy Grant”. Jego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna, promotora lub promotora pomocniczego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania. Wniosek konkursowy może złożyć jednostka naukowa, w której prowadzone będą badania.