Akt notarialny w sprawie sprzedaży budynku Biblioteki Uniwersyteckiej podpisany

29 grudnia 2014 r. rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Leonard Etel, marszałek województwa Mieczysław Baszko oraz wicemarszałek Maciej Żywno podpisali akt notarialny kupna sprzedaży budynku Biblioteki Uniwersyteckiej oraz rektoratu. Wartość transakcji to w sumie 25 mln zł.

Uniwersytet w Białymstoku będzie miał spółkę spin off

Centrum Eksperckie Uniwersytetu w Białymstoku – pod taką nazwą będzie działać spółka typu spin off, jaką zamierza powołać największa podlaska uczelnia. Spółka ma zająć się przede wszystkim sprzedażą ekspertyz i opinii przygotowywanych przez naukowców zatrudnionych na uniwersytecie. Dziś (17.12.2014) zgodę na jej utworzenie wyraził Senat UwB.

Noc Biologów 2015 w Białymstoku

Ten pomysł na długie zimowe wieczory sprawdza się znakomicie od kilku lat. Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza 9 stycznia 2015 na czwartą już Noc Biologów. Jak zawsze nie zabraknie wciągających eksperymentów, naukowych pokazów i fascynujących opowieści o roślinach i zwierzętach. Wolne miejsca jeszcze są - zapisy trwają.

Benefis Elżbiety Kozłowskiej-Świątkowskiej

Blisko 300 osób przyszło 15 grudnia do białostockiego Ratusza na jubileusz 35-lecia pracy literackiej Elżbiety Kozłowskiej-Świątkowskiej, poetki i redaktor naczelnej Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku.

Mariana Kozłowska z Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB w programie Rzecznicy Nauki

Mariana Kozłowska – doktorantka na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku, finalistka konkursu dla naukowców FameLab 2014 - bierze udział w I edycji programu Rzecznicy Nauki, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. To projekt skierowany do wszystkich finalistów i finalistek konkursu FameLab oraz do dziennikarzy i dziennikarek zajmujących się popularyzacją nauki i komunikacją naukową w Polsce.

5 studentów Uniwersytetu w Białymstoku ze stypendiami ministra

Pięcioro studentów Uniwersytetu w Białymstoku znalazło się na liście tegorocznych stypendystów ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Znamy laureatów II etapu Konkursu Wiedzy o Mediach

Katarzyna Turowicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Szymona Konarskiego w Sejnach najlepiej napisała test podczas okręgowego etapu I Konkursu Wiedzy o Mediach. O udział w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie w dniach 20-21 marca 2015 r., rywalizowało ponad 50 uczniów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodami w konkursie są m.in. indeksy na Uniwersytet w Białymstoku.

Ponad 2 tys. złotych dla chorego Karolka

Ponad 2 tysiące złotych udało się zebrać podczas II Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej zorganizowanego przez studentów z Koła Naukowego Prawa Sportowego UwB. Zawody odbyły się 14 grudnia 2014 roku w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku. Zebrane pieniądze pomogą spełnić marzenie Karola – podopiecznego Fundacji "Mam Marzenie", który choruje na raka mózgu. 12-letni chłopiec mieszka koło Suwałk. Marzy, by pojechać na mecz swojej ukochanej drużyny – Chelsea Londyn.

Studenci biologii z Uniwersytetu w Białymstoku dokarmiają i badają ptaki

Ruszyła tegoroczna Akcja Karmnik. W Białymstoku jak zwykle włączyli się do niej studenci z Koła Naukowego Biologów UwB. Najbliższe dokarmianie z obrączkowaniem już w ten weekend. Pomóc, a przy okazji dowiedzieć się sporo o ptakach, mogą wszyscy chętni.

Warsztaty językowe w międzynarodowej atmosferze

12 stycznia rozpoczynają się warsztaty językowe AIESEC University. Warsztaty trwają 8 tygodni a ich niezwykłość tkwi w tym, że są prowadzone przez młodych ludzi z zagranicy, którzy pochodzą z różnych zakątków świata.