Dobra zabawa – szczytny cel Studenci UwB pomagają spełnić marzenie chorego Karolka

Koło Naukowe Prawa Sportowego działające przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku wraz z Fundacją "Mam Marzenie" zaprasza na II Turniej Charytatywny Piłki Nożnej. Odbędzie się on 14 grudnia 2014 roku o godzinie 14.00 w hali sportowej UwB przy ul. Świerkowej 20A w Białymstoku.

Ogólna Teoria Wszystkiego

W sobotę 13 grudnia 2014 roku o godz. 11.00 w sali 2011 przy ul. K. Ciołkowskiego 1L Dr hab. Krzysztof Kurek z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku wygłosi wykład pt. Ogólna Teoria Wszystkiego.

II Konkurs Recytatorski im. Poetów Polskich

11 grudnia uczniowie szkół średnich z województwa podlaskiego oraz studenci Uniwersytetu w Białymstoku będą rywalizować w II Konkursie Recytatorskim im. Poetów Polskich, zorganizowanym przez Klub Humanistów przy Instytucie Filologii Polskiej.

Rzeczniczka Uniwersytetu w Białymstoku nagrodzona przez PAP

Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu w Białymstoku, otrzymała Wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną przyznane przez redakcję PAP – Nauka w Polsce. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas gali finałowej jubileuszowego, 10. konkursu Popularyzator Nauki 2014.

Ostatnie spotkanie Parlamentu Studentów UwB kadencji 2013-2014

W dniu 05.12.14 r. miało miejsce ostatnie spotkanie Parlamentu Studentów UwB kadencji 2013-2014. Konrad Wnorowski i Mateusz Olchanowski, którzy sprawowali funkcję Przewodniczącego Parlamentu Studentów w okresie 2013-2014, podziękowali parlamentarzystom za wspólną pracę, podsumowali minioną kadencję oraz złożyli sprawozdanie Parlamentowi z realizacji zadań i założeń wyborczych.

„Koniec kartografii kultury - czyli jak badać kulturę w zmianie?”
Fundacja SocLab i Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na dyskusję o współczesnych nurtach badania kultury. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godz. 16.00 w Instytucie Socjologii UwB, Pl. Uniwersytecki 1, sala 108a. więcej
W Białymstoku nauka jest dobrze popularyzowana

Redaktor Aneta Gałaburda z Polskiego Radia Białystok jest jednym z trzech finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014 w kategorii „Media”. Przygotowując swoje audycje często współpracuje z naukowcami z Uniwersytetu w Białymstoku.

Pierwszy doktorant z zagranicy na fizyce, pierwsza obrona w nowym kampusie

8 grudnia 2014 r. o godz. 13:00 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku, będzie miała miejsce pierwsza po przeprowadzce do nowego kampusu uniwersyteckiego przy ul. Ciołkowskiego obrona pracy doktorskiej. Doktorant, Vladimir Bessonov, jest obywatelem Rosji, pochodzi z Jekaterinburga i będzie pierwszym zagranicznym doktorantem na Wydziale Fizyki UwB.

Wiedza o mediach przepustką na studia

56 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego zmierzy się 12 grudnia w Białymstoku w Konkursie Wiedzy o Mediach. Nagrodami są m.in. indeksy na UwB.

,,CUDA i wróżby - zastosowanie procesorów graficznych w uczeniu maszynowym''

Wydział Matematyki i Informatyki UwB zaprasza na wykład dr. hab. Witolda Rudnickiego z ICM Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład odbędzie się w dniu 3 grudnia, o godz. 13.15. na Wydziale Matematyki i Informatyki, Kampus UwB przy ul. Ciołkowskiego, sala 2001 (,,mała aula", 1. piętro).