Z oferty Uniwersytetu Otwartego UwB korzystają nie tylko indywidualne osoby, ale także firmy i instytucje

Uniwersytet Otwarty UwB zakończył swoje największe jak do tej pory przedsięwzięcie edukacyjne: na dwudniowym, wyjazdowym kursie szkoliło się jednocześnie blisko 160 pracowników wymiaru sprawiedliwości z województwa podlaskiego. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z sądami z białostockiego okręgu.

Spotkanie z prof. Pawłem Czubikem

W imieniu Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Pawłem Czubikem zatytułowane "Konsul honorowy – mechanizmy prawa międzynarodowego versus dualizm lojalności w świetle prawa krajowego". Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 9:45 w sali 216 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Zaproszenie na spotkanie z rektorem

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników Uniwersytetu w Białymstoku na spotkanie z prof. Leonardem Etelem, rektorem UwB, podczas którego zostaną przedstawione działania związane ze sprzedażą nieruchomości UwB i zagospodarowaniem Kampusu. Na spotkaniu zostanie przedstawiona także obecna sytuacja finansowa Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie odbędzie się w dniu 4 grudnia 2014 roku o godz. 17.00 w auli Wydziału Matematyki i Informatyki w Kampusie.

Algorytm podziału dotacji podstawowej i jego oddziaływanie na strukturę szkolnictwa wyższego

We wtorek 2 grudnia 2014 r. o godzinie 12:15 w sali 2011 Wydziału Fizyki UwB (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1L) odbędzie się spotkanie, na którym Prof. dr hab. Jan Cieśliński (Wydział Fizyki UwB) wygłosi referat.

Horyzont 2020 - wyzwania i szanse dla polskiej nauki

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE regionu podlaskiego wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. „Horyzont 2020 – wyzwania i szanse dla polskiej nauki”, która odbędzie się 02 grudnia 2014 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej (kampus PB) przy ul. Zwierzynieckiej 16 w Białymstoku.

Pomysł studenta UwB powalczy o nominację do tytułu StartUp’u roku 2014

Najlepsze pomysły młodych przedsiębiorców, którym w rozkręceniu biznesu pomogły Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Białymstoku, zostaną zaprezentowane 5 grudnia (piątek) o godz. 18.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Odbędzie się tam XI StartUp Mixer.

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego UwB

Serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku w dniu 14 grudnia 2014 roku, który rozpocznie się o godz. 17:00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20.

Islam w Europie – fakty i mity

Czym jest islam i dlaczego nie można go utożsamiać ze skrajnym fundamentalizmem? Tego można będzie dowiedzieć się podczas pierwszego z cyklu wykładów pod wspólnym tytułem „Między Wschodem a Zachodem”. Wygłosi go imam Husam Freikh. Organizatorem spotkania jest Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB. Odbędzie się ono 4 grudnia 2014 r., o godz. 16.30 w Auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego.

Pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku odebrali odznaczenia państwowe i medale KEN

26 listopada 2014 r., podczas posiedzenia Senatu Uniwersytetu w Białymstoku, 33 pracowników uczelni uhonorowanych zostało odznaczeniami państwowymi oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Wraz z rektorem UwB prof. Leonardem Etelem wręczył je wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski.

Gala Wolontariatu w Białymstoku

Wszyscy, którzy angażują się w wolontariat, albo interesują się działalnością wolontariacką, 1 grudnia będą mieli w Białymstoku swoje święto: Galę Wolontariatu.