Wynalazek badaczki z UwB zwyciężył w Konkursie Ofert Technologicznych

Dr hab. Ewa Gorodkiewicz z Instytutu Chemii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku otrzymała pierwszą nagrodę w Konkursie Ofert Technologicznych za swój wynalazek „Sensor zwłaszcza do akumulacji ilościowego oznaczania katepsyn”.

Politechnika Białostocka wraz z Uniwersytetem w Białymstoku oraz Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na konferencję „Wdrażanie reformy nauki i szkolnictwa wyższego w zakresie zarządzania własnością intelektualną w podlaskich uczelniach”, która odbędzie się 26 listopada 2014 r. w auli Centrum Nowego Kształcenia Politechniki Białostockiej (ul. Zwierzyniecka 16).

Kampus UwB nominowany do Złotych Kluczy

Nowy Kampus Uniwersytetu w Białymstoku znalazł się wśród trzech przedsięwzięć nominowanych do nagrody Kuriera Porannego - Złote Klucze 2014 w kategorii projekt.

„Ciało i styl: o kobietach w prozie Zofii Nałkowskiej”.

Biblioteka UwB, w ramach przypadającej w tym roku: 130. rocznicy urodzin i 60. rocznicy śmieci Zofii Nałkowskiej, ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy, które odbędzie się 3 grudnia 2014 roku o godz. 13.00 w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A (hol wystawowy - parter).

„16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”

Interdyscyplinarna Komisja Naukowa ds. Przemocy i Dyskryminacji działająca na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, zaprasza pracowników i studentów Uniwersytetu w Białymstoku na seminarium naukowe, które odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014 r. o godzinie 12.00 w Sali Rady Wydziału Prawa (p. 314).

Wolontariat na rzecz rodzin zastępczych - II edycja. Rekrutacja trwa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku poszukuje studentów otwartych, chętnych do niesienia pomocy osobom potrzebującym, którzy pragną wzbogacić swoje życie o nowe doświadczenie. Dzieci i młodzież przebywająca w rodzinach zastępczych potrzebuje wsparcia wolontariuszy w zakresie: pomocy w nauce, wspólnego spędzania czasu wolnego, wzmacniania poczucia własnej wartości.

List rektora w sprawie sprzedaży budynku Biblioteki Uniwersyteckiej

Szanowni Państwo, drodzy Studenci i Pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, w ostatnich dniach udało nam się sfinalizować rozmowy prowadzone od blisko roku z Zarządem Województwa Podlaskiego w sprawie sprzedaży budynku Biblioteki Uniwersyteckiej wraz z sąsiadującą z nim siedzibą rektoratu. 13 listopada br. podpisaliśmy umowę przedwstępną w tej sprawie.

I edycja Szkoły Prawa Francuskiego

Zapraszamy do udziału w I edycji Szkoły Prawa Francuskiego realizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przy udziale wykładowców z Université Paris X Nanterre.

Laur dla PATI. Dziennikarska nagroda dla Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej

Film „Letnia Szkoła Języka Polskiego Pollando” zrealizowany przez Podlaską Akademicką Telewizję Internetową zdobył pierwszą nagrodę w kategorii reportaż w konkursie organizowanym przez Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL.

List Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie transparentności procesów i procedur

W załączeniu przekazujemy list Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w sprawie transparentności procesów i procedur w sprawach, w których mogą pojawiać się zarzuty dotyczące konfliktu interesów.