Aktualności Konferencje RSS
Piotr Białas z UwB nominowany w konkursie EDUinspirator

Piotr Białas, pracownik Działu Programów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą UwB oraz sekretarz Sieci Uniwersytetów Pogranicza, jest jedną z czterech osób nominowanych w ogólnopolskim konkursie EDUinspirator, w kategorii szkolnictwo wyższe.

więcej
Siedmioro naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku z grantami NCN

Granty wartości ponad 1,7 mln zł otrzymają naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów Narodowego Centrum Nauki: Opus 7, Preludium 7, Sonata 7. To pieniądze na realizację badań podstawowych.

więcej
System POL-on i jego elementy: POL-index, PBN

Biblioteka UwB  zaprasza na wykład „System POL-on i jego elementy: POL-index, PBN” Aleksandra Nowińskiego pracownika Centrum Otwartej Nauki, ICM Uniwersytetu Warszawskiego Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2014 roku o godz. 13.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego.

więcej
Sokrat Janowicz. Pisarz transgraniczny

Wydział Filologiczny UwB zaprasza na sympozjum międzykulturowe, które odbędzie się 20 listopada.

więcej
Optical and Nonlinear-optical Effects in Magnetic Nanostructures

18 listopada 2014 r. o godzinie 14:15 w sali 2011 Wydziału Fizyki UwB (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1L) odbędzie się spotkanie, na którym Prof. Tatiana Murzina (Department of Physics, Moscow State University) wygłosi referat.

więcej
  II Konkurs Recytatorski im. Poetów Polskich

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów I stopnia zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Recytatorskiego im. Poetów Polskich. Zgłoszenia można nadsyłać do końca listopada. Konkurs odbędzie się na Wydziale Filologicznym 11 grudnia 2014.

więcej
  Umowa przedwstępna w sprawie sprzedaży budynków Biblioteki Uniwersyteckiej oraz rektoratu podpisana

13 listopada 2014 r. podpisane zostało przyrzeczenie sprzedaży, czyli umowa przedwstępna pomiędzy pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku oraz Województwem Podlaskim, dotycząca budynków Biblioteki Uniwersyteckiej oraz rektoratu UwB.

więcej
Rektor UwB na czele Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego

Prof. dr hab. Leonard Etel, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, będzie kierował pracami Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego powołanej przy ministrze finansów. Nominację podpisała Prezes Rady Ministrów.

więcej
  Filmowa relacja z akademickiej debaty z kandydatami na prezydenta Białegostoku

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z debaty akademickiej "Wielka gra o Białystok". Spotkanie odbyło się 5 listopada 2014 w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB. Debatę, w której wzięli udział kandydaci na prezydenta Białegostoku, przygotowały wspólnie: Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny oraz białostocki oddział Gazety Wyborczej. 

więcej
Uniwersytety podpiszą międzynarodową umowę o współpracy naukowej w zakresie prawa, kryminologii i medycyny

W dniu 8 listopada 2014 r. o godz. 9:00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbędzie się uroczyste podpisanie umowy międzynarodowej sieci naukowej pod nazwą „Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz rozwiązywania prawnych i medycznych problemów zdrowia człowieka”.

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku