Piotr Białas z UwB nominowany w konkursie EDUinspirator

Piotr Białas, pracownik Działu Programów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą UwB oraz sekretarz Sieci Uniwersytetów Pogranicza, jest jedną z czterech osób nominowanych w ogólnopolskim konkursie EDUinspirator, w kategorii szkolnictwo wyższe.

Siedmioro naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku z grantami NCN

Granty wartości ponad 1,7 mln zł otrzymają naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów Narodowego Centrum Nauki: Opus 7, Preludium 7, Sonata 7. To pieniądze na realizację badań podstawowych.

System POL-on i jego elementy: POL-index, PBN

Biblioteka UwB  zaprasza na wykład „System POL-on i jego elementy: POL-index, PBN” Aleksandra Nowińskiego pracownika Centrum Otwartej Nauki, ICM Uniwersytetu Warszawskiego Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2014 roku o godz. 13.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego.

Sokrat Janowicz. Pisarz transgraniczny

Wydział Filologiczny UwB zaprasza na sympozjum międzykulturowe, które odbędzie się 20 listopada.

Optical and Nonlinear-optical Effects in Magnetic Nanostructures

18 listopada 2014 r. o godzinie 14:15 w sali 2011 Wydziału Fizyki UwB (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1L) odbędzie się spotkanie, na którym Prof. Tatiana Murzina (Department of Physics, Moscow State University) wygłosi referat.

II Konkurs Recytatorski im. Poetów Polskich

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów I stopnia zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Recytatorskiego im. Poetów Polskich. Zgłoszenia można nadsyłać do końca listopada. Konkurs odbędzie się na Wydziale Filologicznym 11 grudnia 2014.

Umowa przedwstępna w sprawie sprzedaży budynków Biblioteki Uniwersyteckiej oraz rektoratu podpisana

13 listopada 2014 r. podpisane zostało przyrzeczenie sprzedaży, czyli umowa przedwstępna pomiędzy pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku oraz Województwem Podlaskim, dotycząca budynków Biblioteki Uniwersyteckiej oraz rektoratu UwB.

Rektor UwB na czele Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego

Prof. dr hab. Leonard Etel, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, będzie kierował pracami Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego powołanej przy ministrze finansów. Nominację podpisała Prezes Rady Ministrów.

Filmowa relacja z akademickiej debaty z kandydatami na prezydenta Białegostoku

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z debaty akademickiej "Wielka gra o Białystok". Spotkanie odbyło się 5 listopada 2014 w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB. Debatę, w której wzięli udział kandydaci na prezydenta Białegostoku, przygotowały wspólnie: Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny oraz białostocki oddział Gazety Wyborczej.

Uniwersytety podpiszą międzynarodową umowę o współpracy naukowej w zakresie prawa, kryminologii i medycyny

W dniu 8 listopada 2014 r. o godz. 9:00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbędzie się uroczyste podpisanie umowy międzynarodowej sieci naukowej pod nazwą „Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz rozwiązywania prawnych i medycznych problemów zdrowia człowieka”.