UwB zaprasza na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty

Ruszają zapisy na zajęcia dla gimnazjalistów w ramach kolejnej edycji Akademii Młodego Ekonomisty . Rekrutacja będzie prowadzona w pięciu miastach: w Białymstoku oraz w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Nabór potrwa do 18 września.

Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB tegorocznym laureatem Medalu im. Włodzimierza Zonna

Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało mgra Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku nagrodą i medalem im. Włodzimierza Zonna „Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie”.

Chór UwB zaprasza!

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza studentów pierwszego roku studiów posiadających predyspozycje muzyczne do wstąpienia w swoje szeregi (studenci wyższych roczników są również mile widziani!).

Nowości w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku

6 nowych propozycji znalazło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016.

Prawniczka z Uniwersytetu w Białymstoku laureatką ogólnopolskiej nagrody

Laureatką konkursu Rzecznika Praw Obywatelskich na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych poświęconą problematyce wykluczenia społecznego została dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz z Zakładu Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB.

Kampus i Aula WPiP czekają na głosy!

2 budynki Uniwersytetu w Białymstoku walczą o tytuł najlepszej realizacji architektonicznej na Podlasiu. To Aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii przy ul. Świerkowej oraz nowy kampus UwB.

Delegaci Europejskiego Parlamentu Młodzieży (EYP) obradują na Uniwersytecie w Białymstoku

60 delegatów z 11 krajów bierze udział w Sesji Regionalnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży. Obrady potrwają do niedzieli.  Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego poznania i teambuilding'u. W piątek i sobotę młodzież będzie pracować w grupach, zaś w niedzielę odbędą się obrady plenarne.

Salon Maturzystów w kampusie UwB

W nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się tegoroczny Białostocki Salon Maturzystów organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. To największe targi edukacyjne w naszym regionie, o wieloletniej tradycji. Pierwszy raz odbędą się na UwB.

Spotkanie Premier Ewy Kopacz z przedstawicielami środowiska naukowego

W nawiązaniu do listu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Nauki oraz Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawiającego konieczność zwiększenia finansowania badań naukowych, 25 sierpnia 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie Premier Ewy Kopacz z przedstawicielami środowiska naukowego.

Kolejne dofinansowane miejsca w żłobku dla dzieci - studentów, doktorantów i pracowników UwB

Żłobek ,,Klub małych odkrywców” to kolejne miejsce, w którym studenci, doktoranci i pracownicy UwB mogą oddać pod opiekę swoje dzieci i skorzystać z dofinansowania w ramach programu Maluch 2015.