Wielka gra o Białystok - relacja

Co jest największym problemem Białegostoku i jak go rozwiązać? Co powinno być tzw. inteligentną specjalizacją miasta? Jak zachęcić do studiowania w Białymstoku i jak zatrzymać w nim absolwentów uczelni? Co zrobić, żeby do stolicy regionu przyciągnąć inwestorów? Jak wspierać lokalną przedsiębiorczość? To tylko niektóre tematy, z którymi musieli zmierzyć się kandydaci na prezydenta Białegostoku podczas akademickiej debaty wyborczej WIELKA GRA O BIAŁYSTOK.

Czwartki kognitywistyczne

Instytut Socjologii UwB zaprasza wszystkich chętnych na "Czwartki kognitywistyczne".

„Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej” - wystawa

Otwarcie wystawy odbędzie się 12 listopada 2014r. o godzinie 11:30 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia (parter) przy ul. M. Skłodowskiej–Curie 14A w Białymstoku. "Strzał w dziesiątkę" to wystawa ukazująca drogę Polski do UE z perspektywy dekady członkostwa w europejskiej.

Akademia Supraska zaprasza

Akademia Supraska wraz z UwB zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie - 12 listopada, o godz.18.00. Wykład zatytułowany "Tragiczne losy O. Michała Bożerianowa" wygłosi prof. dr hab. Antonii Mironowicz.

UwB będzie współpracować z uczelnią z Indonezji

Uniwersytet w Białymstoku podpisał dziś (4.11.2014) porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Islam Negeri Maulana Malik Ibrahim w Malang.

Nagrody za najlepsze projekty realizowane przez studentów lub doktorantów – StRuNa 2014

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego Konkursu StRuNa (St-udencki Ru-ch Na-ukowy), którego celem jest wybranie najlepszych projektów naukowych oraz nagrodzenie osób i instytucji, które przyczyniły się do ich realizacji.

Wielka Wyborcza Gra o Białystok - Zadaj pytanie przyszłemu prezydentowi!

Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku oraz białostocki oddział Gazety Wyborczej zapraszają studentów i pracowników uczelni do udziału w akademickiej debacie wyborczej z kandydatami na prezydenta Białegostoku. Spotkanie odbędzie się w środę 5 listopada 2014 r., w samo południe, w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB przy ul. Zwierzynieckiej 16.

O stypendiach Fulbrighta

Spotkanie z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta, adresowane do studentów, doktorantów i młodych naukowców, mówiące o możliwościach wyjazdu do USA, odbędzie się 18.11.2014 r. w godzinach 11.15 – 13.00 w sali audytoryjnej (VI piętro) Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia, ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A.

Dr hab. Ewa M. Guzik-Makaruk, prof. UwB, prodziekan Wydziału Prawa ds. nauki, została powołana przez Ministra Zdrowia do składu Krajowej Rady Transplantacyjnej na kadencję 2014-2018

Krajowa Rada Transplantacyjna w Polsce to organ doradczy i opiniodawczy Ministerstwa Zdrowia, utworzony w 1995 r. KRT m.in. opiniuje programy w zakresie organizacji i funkcjonowania jednostek pobierających, przechowujących i przeszczepiających komórki, tkanki i narządy, tworzy krajowe listy biorców oczekujących na przeszczepy.

UwB w Kaliningradzie

W dniach 23-25 października przedstawiciele UwB uczestniczyli w targach „Education & Career. Reading Kaliningrad-2014” w Kaliningradzie w Rosji.