Otwarta debata prezydencka „Białystok – miasto z perspektywami?”

Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych Oddział w Białymstoku oraz studenckie Koło Naukowe Socjologiczno-Antropologiczne Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają na otwartą debatę z kandydatami na prezydenta Białegostoku. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 października 2014 roku o godz. 19.00 w Auli Wydziału Socjologiczno-Historycznego UwB.

Skały tańcem pisane - wykład prof. W. Szturca

Instytut Filologii Polskiej zaprasza na wykład otwarty prof. Włodzimierza Szturca, wykładowcy UJ oraz PWST w Krakowie, literaturoznawcy, dramaturga, teatrologa, autora wielu książek. Wykład odbędzie się 27 października br. o godz. 15.00, Wydział Filologiczny, wstęp wolny.

Sportowy wymiar SUP

Na Uniwersytecie w Białymstoku rozegrany dziś zostanie Towarzyski Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet Sieci Uniwersytetów Pogranicza o Puchar Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Leonarda Etela.

Promocja nauki

23 października na PB, podczas imprezy organizowanej na zlecenie MNiSW promującej nauki przyrodniczo-matematyczne, przed młodzieżą z białostockich liceów ogólnokształcących prezentowali się biolodzy, chemicy, informatycy i fizycy z UwB.

Negocjacja umów wydawniczych

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A zaprasza do uczestnictwa w Open Access Week 2014. Wykład „Negocjacja umów wydawniczych” wygłosi dr Krzysztof Siewicz, pracownik Centrum Otwartej Nauki Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się 24 października 2014 r. o godz. 13.00 w Audytorium im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (VI piętro).

STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE – włącz się!

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem?
Chcesz zdobyć cenne doświadczenie?
Chcesz pomóc?

Wizaż przy poszukiwaniu pracy

Biuro Karier UwB zaprasza chętnych studentów na warsztaty, podczas których nauczą się, jak zaprezentować się przyszłemu pracodawcy.
Zajęcia odbędą się 6 listopada, w godz. 12.00-14.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia w Białymstoku, I piętro, sala 204.

Prof. Sir Leszek Borysiewicz, rektor Uniwersytetu Cambridge, gościł na UwB

18 października 2014 r. na Uniwersytecie w Białymstoku gościł Prof. Sir Leszek Borysiewicz, rektor Uniwersytetu Cambridge. Do Białegostoku przyjechał na zaproszenie władz UwB, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania uczelnią. W auli Wydziału Fizyki w nowym kampusie spotkał się z pracownikami Uniwersytetu w Białymstoku oraz zaproszonymi gośćmi – m.in. przedstawicielami białostockich uczelni oraz przedsiębiorcami.

Wieczór autorski z Teresą Radziewicz

Instytut Filologii Polskiej zaprasza do Strefy Słowa na wieczór autorski Teresy Radziewicz, autorki czwartego już tomiku poetyckiego rzeczy pospolite. Spotkanie z poetką, instruktorem teatralnym, polonistką, absolwentką białostockiej filologii polskiej połączone będzie z wernisażem Grzegorza Radziewicza, malarza i grafika, absolwenta wrocławskiej ASP. Wieczór poprowadzą studenci z Klubu Humanistów, którzy czekać na Gości będą w auli Wydziału Filologicznego (s. 94) 23 października 2014 r. o godz. 18.00.

Konkurs wiedzy o mediach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Do 31 października czekają na uczniowskie zgłoszenia organizatorzy konkursu wiedzy o mediach. To konkurs dla tych, którzy interesują się środkami masowego przekazu, lubią pisać, nagrywać bądź fotografować. Nagrodami są indeksy na jedną z 16 uczelni współorganizujących konkurs, m.in. na UwB, a także staże i cenne nagrody rzeczowe. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego.