Aktualności Konferencje RSS
  Otwarta debata prezydencka „Białystok – miasto z perspektywami?”

Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych Oddział w Białymstoku oraz studenckie Koło Naukowe Socjologiczno-Antropologiczne Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają na otwartą debatę z kandydatami na prezydenta Białegostoku. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 października 2014 roku o godz. 19.00 w Auli Wydziału Socjologiczno-Historycznego UwB.

więcej
  Skały tańcem pisane - wykład prof. W. Szturca

Instytut Filologii Polskiej zaprasza na wykład otwarty prof. Włodzimierza Szturca, wykładowcy UJ oraz PWST w Krakowie, literaturoznawcy, dramaturga, teatrologa, autora wielu książek. Wykład odbędzie się 27 października br. o godz. 15.00, Wydział Filologiczny, wstęp wolny.

więcej
Sportowy wymiar SUP

Na Uniwersytecie w Białymstoku rozegrany dziś zostanie Towarzyski Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet Sieci Uniwersytetów Pogranicza o Puchar Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Leonarda Etela.

więcej
  Promocja nauki

 23 października na PB, podczas imprezy organizowanej na zlecenie MNiSW promującej nauki przyrodniczo-matematyczne, przed młodzieżą z białostockich liceów ogólnokształcących prezentowali się biolodzy, chemicy, informatycy i fizycy z UwB. 

więcej
Negocjacja umów wydawniczych

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A zaprasza do uczestnictwa w Open Access Week 2014. Wykład „Negocjacja umów wydawniczych” wygłosi dr Krzysztof Siewicz, pracownik Centrum Otwartej Nauki Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się 24 października 2014 r. o godz. 13.00 w Audytorium im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (VI piętro).

więcej
  STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE – włącz się!

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem?
Chcesz zdobyć cenne doświadczenie?
Chcesz pomóc?

więcej
  Wizaż przy poszukiwaniu pracy

Biuro Karier UwB zaprasza chętnych studentów na warsztaty, podczas których nauczą się, jak zaprezentować się przyszłemu pracodawcy.
Zajęcia odbędą się 6 listopada, w godz. 12.00-14.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia w Białymstoku, I piętro, sala 204.

więcej
  Prof. Sir Leszek Borysiewicz, rektor Uniwersytetu Cambridge, gościł na UwB

18 października 2014 r. na Uniwersytecie w Białymstoku gościł Prof. Sir Leszek Borysiewicz, rektor Uniwersytetu Cambridge. Do Białegostoku przyjechał na zaproszenie władz UwB, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania uczelnią. W auli Wydziału Fizyki w nowym kampusie spotkał się z pracownikami Uniwersytetu w Białymstoku oraz zaproszonymi gośćmi – m.in. przedstawicielami białostockich uczelni oraz przedsiębiorcami.

więcej
  Wieczór autorski z Teresą Radziewicz

Instytut Filologii Polskiej zaprasza do Strefy Słowa na wieczór autorski Teresy Radziewicz, autorki czwartego już tomiku poetyckiego rzeczy pospolite. Spotkanie z poetką, instruktorem teatralnym, polonistką, absolwentką białostockiej filologii polskiej połączone będzie z wernisażem Grzegorza Radziewicza, malarza i grafika, absolwenta wrocławskiej ASP. Wieczór poprowadzą studenci z Klubu Humanistów, którzy czekać na Gości będą w auli Wydziału Filologicznego (s. 94) 23 października 2014 r. o godz. 18.00.

więcej
Konkurs wiedzy o mediach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Do 31 października czekają na uczniowskie zgłoszenia organizatorzy konkursu wiedzy o mediach. To konkurs dla tych, którzy interesują się środkami masowego przekazu, lubią pisać, nagrywać bądź fotografować. Nagrodami są indeksy na jedną z 16 uczelni współorganizujących konkurs, m.in. na UwB, a także staże i cenne nagrody rzeczowe. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego.

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku