Aktualności Konferencje RSS
  Nowy rok w Kampusie!

10 października rok akademicki 2014/2015 Uniwersytet w Białymstoku zainaugurował w Kampusie Uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego.

więcej
  Prof. Sir Leszek Borysiewicz, rektor Uniwersytetu w Cambridge będzie gościł na UwB

W sobotę, 18 października 2014 r., gościem Uniwersytetu w Białymstoku będzie Prof. Sir Leszek Borysiewicz, który od 2010 roku piastuje funkcję rektora Uniwersytetu w Cambridge. Do Białegostoku przyjeżdża na zaproszenie władz UwB, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania uczelnią. Omawiane będą także możliwości współpracy naszych uniwersytetów. Dla Uniwersytetu w Białymstoku to niezwykle prestiżowa wizyta.

więcej
  Inauguracja roku akademickiego - retransmisja

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 na UwB.

więcej
  "Miłosz. Tkanka łączna" Krzysztofa Czyżewskiego

Wydział Filologiczny UwB zaprasza 15 października, godz. 17.00 na spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim, autorem książki „Miłosz. Tkanka łączna”

więcej
Spotkanie z por. Janem Borysiewiczem Sybirakiem, żołnierzem 2 Korpusu, uczestnikiem bitwy o Monte Cassino

W dniu 18 października 2014 r. (w sobotę) o godz. 13.30, w Auli Wydziału Prawa UwB, przy ul. Mickiewicza 1 w Białymstoku, odbędzie się spotkanie z por. Janem Borysiewiczem, połączone z promocja książki „Wspomnienia mojego życia”.

więcej
List prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego z okazji inauguracji nowego roku akademickiego

List prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego skierowany do wszystkich uczelni z okazji inauguracji roku akademickiego 2014/15.

więcej
5 pracowników UwB otrzyma stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Aż pięcioro pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku znalazło się na liście laureatów tegorocznego konkursu na stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane przez minister nauki i szkolnictwa wyższego.

więcej
  Akademia Maturzysty i Akademia Gimnazjalisty ruszyły

Z początkiem października 2014 roku ruszyła nowa edycja Akademii Maturzysty i otwarta w tym roku Akademia Gimnazjalisty. Tegoroczne projekty to kontynuacja projektu Klubu Humanistów.

więcej
  Dr Barbara Olech laureatką odznaczenia "Chroniąc Pamięć"

Dr Barbara Olech została laureatką 17. edycji odznaczenia "Chroniąc Pamięć", przyznawanego przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Program został zainicjowany w 1998 roku przez amerykańskiego prawnika Michaela H. Traisona w celu uhonorowania Polaków zaangażowanych w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialog polsko-żydowski.

więcej
  Białostoczanie zwiedzali Kampus

Około 300 białostoczan przyszło w sobotnie przedpołudnie obejrzeć Kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Mieszkańców miasta po Kampusie oprowadzał m.in. Wojciech Pilichowski, zastępca Kanclerza UwB. 

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku