Czas na innowacje „Made in Podlasie”. Czas na rozkręcenie pomysłu w „Podlaskim Akceleratorze Innowacji 2014”!

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny organizuje już trzecią edycję „Podlaskiego Akceleratora Innowacji” (PAI). Jest to konkurs na pomysł oparty o zastosowanie nowoczesnych technologii skierowany głównie do studentów, pracowników naukowych, ale także do pozostałych osób mieszkających na terenie województwa podlaskiego.

Gimnazjaliści i uczniowie podstawówek w roli studentów na UwB

W czwartek (2 października 2014) na Uniwersytecie w Białymstoku ruszają zajęcia w ramach dwóch ogólnopolskich programów edukacyjnych: Akademii Młodego Ekonomisty oraz Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Weźmie w nich udział około 200 młodych ludzi z naszego regionu. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Nowości na studiach podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku

W nowym roku akademickim 2014/2015 w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku jest sporo nowości. Jeszcze można się zapisywać.

Zapraszamy na spacer po kampusie

Każdy, kto chciałby z bliska przyjrzeć się nowej siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku, będzie miał taką okazję w najbliższą sobotę, 4 października. Uczelnia zaprasza mieszkańców miasta na spacery po kampusie przy ul. Ciołkowskiego.

Kursy językowe dla studentów i pracowników UwB

GLOTTA - Uniwersyteckie Centrum Nauki Języków Obcych zaprasza studentów i pracowników UwB na kursy językowe w cenie 5 zł / 45 min. (dla studentów, doktorantów i pracowników UwB).

Technotalent 2014

Fundacja Technotalenty i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do udziału w konkursie Technotalent 2014. Do wygrania 30 tys. zł oraz nagrody specjalne. Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 18 do 30 lat, które realizują, zrealizowały lub planują zrealizować innowacyjne projekty techniczne, wzornicze lub społeczne.

28 tysięcy godzin zawodowych doświadczeń

Już ponad 28 tysięcy godzin przepracowali studenci Uniwersytetu w Białymstoku, którzy rozpoczęli zawodowe staże w ramach projektu „Czas na staż”. We wrześniu kończy się realizacja jego pierwszego etapu

I Podlaskie Forum Innowacji Oświatowych

Fundacja Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Społeczno-Pedagogicznych serdecznie zaprasza dyrektorów, nauczycieli, pedagogów szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego oraz wszystkie osoby zainteresowane problematyką innowacyjności w edukacji do udziału w Forum, które odbędzie się 10 października 2014 r. w Auli Dydaktyczno-Widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny UwB w Wilnie rozpoczął rekrutację na studia magisterskie!

Wileńska filia Uniwersytetu w Białymstoku ma już zgodę litewskich władz na uruchomienie studiów drugiego stopnia. Ruszyła rekrutacja kandydatów, dla których przygotowano 60 miejsc na studiach stacjonarnych na kierunku ekonomia. Pierwsi chętni już złożyli wymagane dokumenty.

Można obejrzeć Kampus UwB!

Wszystkich chętnych pracowników UwB zapraszamy do obejrzenia Kampusu przy ul. Ciołkowskiego wraz z uczelnianym przewodnikiem.