Zaczynamy odliczanie! Ruszają zapisy na AME

8 września rozpoczęły się zapisy na zajęcia zimowej edycji Akademii Młodego Ekonomisty (AME). W tym roku rekrutacja będzie prowadzona w czterech miastach: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Białymstoku. Program objął patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Zostań rekinem biznesu – zgłoś się po indeks Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego!

8 września br. ruszyły zapisy na zajęcia XI edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Adresatami przedsięwzięcia są uczennice i uczniowie klas piątych oraz szóstych szkoły podstawowej. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Uniwersytet w Białymstoku prezentuje się na Salonie Maturzystów - największych targach edukacyjnych w naszym mieście. W tym roku trwają one dwa dni - 8 i 9 września. Na stoisko UwB zapraszamy więc młodzież także i jutro, już od godz. 8 na Wydziale Elektrycznym PB, ul. Wiejska 45 D.

Jesienią wielka przeprowadzka. Kampus UwB ma już pozwolenie na użytkowanie!

Kampus UwB ma już pozwolenie na użytkowanie! Można się wprowadzać - powiedział Tomasz Zalewski, kanclerz UwB. - Jesień to czas wielkiej przeprowadzki. Zapowiedział, że wszyscy będą się starali, aby studenci jak najszybciej rozpoczęli naukę w nowych pomieszczeniach. Obecnie trwają postępowania przetargowe na wyposażenie podstawowe i specjalistyczne.

Chór UwB zaprasza!

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza studentów pierwszego roku studiów posiadających predyspozycje muzyczne do wstąpienia w swoje szeregi (studenci wyższych roczników są również mile widziani!). Badanie predyspozycji muzyczno-wokalnych odbędzie się 22.09.2014r. o godzinie 10:00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, ul. Świerkowa 20.

Prof. Emil W. Pływaczewski reprezentował Polskę na XVII Światowym Kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryminologii

Prof. dr hab. Emil W. Pływaczewski reprezentował Polskę na XVII Światowym Kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryminologii, który został zorganizowany pod hasłem Gangs, trafficking and insecurity: empowering the community. Kongres odbywał się w dniach 10-14 sierpnia 2014 r. w Monterrey.

Delegacja z Chin na UwB

W dniach 21−22 sierpnia 2014 r. w Białymstoku goszczą: Pan Gao Yubao – Prezydent Tianjin Normal University, Pan Wansheng Liu – Naczelnik Wydziału Edukacyjnego w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Pani Yang Haiyun – zastępca dyrektora Biura Programów Międzynarodowych, Prodziekan College'u Edukacji Międzynarodowej i Wymiany, Pan Wang Yongping – były rzecznik Ministerstwa Kolei Chin, Pani Yang Wei i Pan Grzegorz Calik – Prezes Europejsko-Azjatyckiej Fundacji Edukacji Biznesowej.

Konkurs wiedzy o mediach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej? Interesują cię środki masowego przekazu? Lubisz pisać, nagrywać, fotografować? Zgłoś się do konkursu wiedzy o mediach!

Kolejne wielkie badanie ptaków nad Siemianówką

Do końca października potrwa kolejny już, jesienny Obóz "Akcja Siemianówka" zorganizowany przez Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku. Przez ponad 3 miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko po to, by dowiedzieć się jakie gatunki bytują w okolicach Zalewu Siemianówka i jakie migrują tamtędy w drodze do swoich zimowisk.

Studia w języku obcym? Na Uniwersytecie w Białymstoku do wyboru jest 9 kierunków!

Jeszcze tylko 7 dni na rejestrację mają chętni do studiowania w językach obcych na Uniwersytecie w Białymstoku. W tym roku uczelnia poszerzyła swoją ofertę kierunków wykładanych po angielsku i rosyjsku. Kandydaci mają ich do wyboru już 9, na 7 różnych wydziałach. Co ważne – są to studia stacjonarne.