Wizyta Naczelnika Wydziału Edukacyjnego Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej

W dniach 6-7 sierpnia 2014 r. w Białymstoku gościli Pan Wansheng Liu, Naczelnik Wydziału Edukacyjnego w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz Pan Grzegorz Calik, Prezes Europejsko-Azjatyckiej Fundacji Edukacji Biznesowej.

Konkurs na artykuł popularnonaukowy

Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłasza X konkurs na artykuł popularnonaukowy SKOMPLIKOWANE I PROSTE. MŁODZI UCZENI O SWOICH BADANIACH. Honorowy patronat nad konkursem objęła prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jest ministerialna zgoda na uruchomienie studiów magisterskich w wileńskiej filii UwB

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Wydziałowi Ekonomiczno-Informatycznemu Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku „ekonomia”.

Finał Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców na UwB

Zakończyła się Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców zorganizowana na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczestniczyło w niej łącznie 47 osób: 46 stypendystów MNiSW z 6 krajów (Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Bułgaria, Rosja i Chorwacja) i jedna osoba z Norwegii, która pobierała lekcje indywidualne.

Kampus UwB będzie dobrze skomunikowany

Będą ścieżki spacerowe i rowerowe łączące nowy kampus Uniwerystetu w Białymstoku m.in. z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii oraz kampusem Politechniki Białostockiej. W białostockim Lesie Zwierzynieckim ma być bezpieczniej, wygodniej i ładniej. Tak na konferencji prasowej 17 lipca 2014 r. zapowiedział prezydent miasta - Tadeusz Truskolaski.

Prof. dr hab. Dariusz Ryszard Kijowski oraz dr hab. Adam Doliwa w Radzie Legislacyjnej XII kadencji

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż prof. dr hab. Dariusz Ryszard Kijowski oraz dr hab. Adam Doliwa, w dniu 15 lipca 2014 r., zostali powołani przez Premiera Donalda Tuska do Rady Legislacyjnej XII kadencji.

Rejestracja na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na UwB zakończona

Zakończyła się rejestracja kandydatów na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zarejestrowało się na nie 5744 kandydatów. Uczelnia przygotowała dla nich 2715 miejsc na 26 kierunkach.

Poprawka z matematyki? Zapisz się na kurs!

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej maturę z matematyki w podstawowym terminie zdało tylko 75% uczniów. Uniwersytet Otwarty UwB przygotował błyskawiczny kurs dla osób chcących poprawić swój wynik.

„Kobiety i ich wizerunek w sferze publicznej. Polska na tle krajów zachodnich”

Instytut Studiów Kobiecych oraz Zakład Współczesnych Doktryn Politycznych Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB zaprasza na sympozjum, które odbędzie się 4 lipca 2014 r., godz. 11.00 w sali audytoryjnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

Spotkanie przedstawicieli bibliotek Sieci Uniwersytetów Pogranicza

27 czerwca 2014 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Białymstoku odbyło się pierwsze, robocze spotkanie przedstawicieli bibliotek akademickich tworzących Sieć Uniwersytetów Pogranicza.