Dwa semestry pomagania

Wraz z ostatnim dzwonkiem zakończyła się kolejna akcja Studenckie Pogotowie Lekcyjne. W roku akademickim 2013/2014 w pomoc podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych zaangażowało się 96 białostockich studentów. Poświęcili dzieciom ponad 2130 godzin, w czasie których pomagali odrabiać lekcje, nadrabiać szkolne zaległości, a czasem – po prostu ciekawie spędzać czas po szkole.

Na Uniwersytecie w Białymstoku rusza „Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców”

Uczestnicy przyjadą z Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Bułgarii, Rosji i Chorwacji. Przez 3 tygodnie będą uczyć się polskiego i poznawać polską kulturę. 47 osób - wyróżniających się studentów lektoratów i polonistyk z zagranicznych ośrodków akademickich - rozpocznie w środę 2 lipca 2014 r. zajęcia na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach „Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców”.

Wakacje od studiowania? Niekoniecznie!

Większość studentów marzy o końcu sesji i wakacjach. Są jednak tacy, którzy właśnie latem wreszcie będą mogli znaleźć czas na wykłady i ćwiczenia. To właśnie z myślą o osobach, które wolniejsze miesiące chciałyby wykorzystać na studiowanie, nowości w ofercie przygotował Uniwersytet Otwarty UwB.

Piąte uprawnienie habilitacyjne na UwB

Kolejne potwierdzenie potencjału naukowego Uniwersytetu w Białymstoku. Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk chemicznych w dyscyplinie chemia.

Współpraca bibliotek w ramach Sieci Uniwersytetów Pogranicza

O możliwościach współpracy bibliotek uczelni należących do Sieci Uniwersytetów Pogranicza dyskutują dziś ich przedsatwiciele.

XI Forum Zaawansowanych Studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. profesora Andrzeja Bartnickiego

Prof. zw. dr hab. Halina Parafianowicz i pracownicy Katedry Historii 1918-1945 r. serdecznie zapraszają na: XI Forum Amerykanistyczne. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania w części referatowej będzie “WOMEN IN AMERICAN HISTORY AND CULTURE”. Obrady odbędą się w Bibliotece UwB w dn. 27-29 czerwca 2014 r.

„Co? dziennik kampowy”

30 czerwca o godz. 18 zapraszamy do Zmiany Klimatu na podsumowanie dwóch kolejnych warsztatów zrealizowanych w ramach Pracowni Sztuki Społecznej, w których udział wzięli studenci uniwersytetu.

Wizyta w Berlinie ukoronowała drugą edycję Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa UwB

Specjalistyczne wykłady poświęcone zagadnieniom prawa cywilnego, handlowego, administracyjnego i karnego oraz szlifowanie prawniczego języka niemieckiego mają już za sobą uczestnicy tegorocznej edycji Szkoły Prawa Niemieckiego. Dziesięcioro najlepszych studentów zakończyło Szkołę wizytą studyjną w Berlinie, w dniach 19-22 czerwca 2014 r.

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prof. Edward Piotrowski z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku odebrał 25 czerwca 2014 r. nominację profesorską. Akt nominacyjny wręczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Diamentowy Grant dla Angeliki Parfieniuk - studentki Uniwersytetu w Białymstoku

Angelika Parfieniuk – studentka ekonomii II stopnia z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła prestiżowy Diamentowy Grant. Znalazła się w gronie 86 laureatów tegorocznego konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program wspiera wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach, którzy dzięki dofinansowaniu mogą realizować autorskie badania naukowe.