Aktualności Konferencje RSS
  Dwa semestry pomagania

Wraz z ostatnim dzwonkiem zakończyła się kolejna akcja Studenckie Pogotowie Lekcyjne. W roku akademickim 2013/2014 w pomoc podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych zaangażowało się 96 białostockich studentów. Poświęcili dzieciom ponad 2130 godzin, w czasie których pomagali odrabiać lekcje, nadrabiać szkolne zaległości, a czasem – po prostu ciekawie spędzać czas po szkole.

więcej
Na Uniwersytecie w Białymstoku rusza „Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców”

Uczestnicy przyjadą z Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Bułgarii, Rosji i Chorwacji. Przez 3 tygodnie będą uczyć się polskiego i poznawać polską kulturę. 47 osób - wyróżniających się studentów lektoratów i polonistyk z zagranicznych ośrodków akademickich - rozpocznie w środę 2 lipca 2014 r. zajęcia na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach „Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców”.

więcej
Wakacje od studiowania? Niekoniecznie!

Większość studentów marzy o końcu sesji i wakacjach. Są jednak tacy, którzy właśnie latem wreszcie będą mogli znaleźć czas na wykłady i ćwiczenia. To właśnie z myślą o osobach, które wolniejsze miesiące chciałyby wykorzystać na studiowanie, nowości w ofercie przygotował Uniwersytet Otwarty UwB.

więcej
  Piąte uprawnienie habilitacyjne na UwB

Kolejne potwierdzenie potencjału naukowego Uniwersytetu w Białymstoku. Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk chemicznych w dyscyplinie chemia.

więcej
  Współpraca bibliotek w ramach Sieci Uniwersytetów Pogranicza

O możliwościach współpracy bibliotek uczelni należących do Sieci Uniwersytetów Pogranicza dyskutują dziś ich przedsatwiciele.

więcej
  XI Forum Zaawansowanych Studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. profesora Andrzeja Bartnickiego

Prof. zw. dr hab. Halina Parafianowicz i pracownicy Katedry Historii 1918-1945 r. serdecznie zapraszają na: XI Forum Amerykanistyczne. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania w części referatowej będzie “WOMEN IN AMERICAN HISTORY AND CULTURE”. Obrady odbędą się w Bibliotece UwB w dn. 27-29 czerwca 2014 r.

więcej
„Co? dziennik kampowy”

30 czerwca o godz. 18 zapraszamy do Zmiany Klimatu na podsumowanie dwóch kolejnych warsztatów zrealizowanych w ramach Pracowni Sztuki Społecznej, w których udział wzięli studenci uniwersytetu.

więcej
Wizyta w Berlinie ukoronowała drugą edycję Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa UwB

Specjalistyczne wykłady poświęcone zagadnieniom prawa cywilnego, handlowego, administracyjnego i karnego oraz szlifowanie prawniczego języka niemieckiego mają już za sobą uczestnicy tegorocznej edycji Szkoły Prawa Niemieckiego. Dziesięcioro najlepszych studentów zakończyło Szkołę wizytą studyjną w Berlinie, w dniach 19-22 czerwca 2014 r.

więcej
Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prof. Edward Piotrowski z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku odebrał 25 czerwca 2014 r. nominację profesorską. Akt nominacyjny wręczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

więcej
Diamentowy Grant dla Angeliki Parfieniuk - studentki Uniwersytetu w Białymstoku

Angelika Parfieniuk – studentka ekonomii II stopnia z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła prestiżowy Diamentowy Grant. Znalazła się w gronie 86 laureatów tegorocznego konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program wspiera wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach, którzy dzięki dofinansowaniu mogą realizować autorskie badania naukowe.

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku