Obraz literatury polskiej w Stanach Zjednoczonych

Katedra Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” oraz Zakład Literatury Międzywojennej i Współczesnej, mają zaszczyt zaprosić na spotkanie, w którym weźmie udział: Dr Jolanta Wróbel-Best z Northwest College w Houston [USA] i Carleton University w Ottawie [Kanada].Spotkanie odbędzie się w sali Zakładu Literatury Międzywojennej i Współczesnej nr 159,    w środę 18 czerwca 2014 roku O godz. 10.00.

Absolwenci studiów I stopnia mogą walczyć o Złoty Medal Chemii

Autorzy prac licencjackich lub inżynierskich związanych z chemią mogą się już zgłaszać do prestiżowego konkursu „Złoty Medal Chemii” organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Nagroda główna to 10 tys. zl.

„Wiedza na zamówienie” Nowy pomysł Uniwersytetu w Białymstoku na współpracę ze szkołami

88 propozycji - wykładów, warsztatów i prezentacji przygotował Uniwersytet w Białymstoku z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Co ważne, z takich bezpłatnych zajęć na zamówienie szkoły będą mogły korzystać przez cały czas, a nie tylko podczas festiwali nauki czy drzwi otwartych.

I Konkurs im. Anny Markowej rozstrzygnięty
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozstrzygnięcie I Konkursu Literackiego im. Anny Markowej - 13 czerwca 2014 o 17:00 w auli Wydziału Filologicznego. więcej
  Organizacja studencka poszukuje liderów przyszłości

Aktualna rekrutacja do organizacji studenckiej AIESEC odbywa się pod hasłem FUTURE LEADERS. Jest to program rozwoju skierowany do studentów zainteresowanych pracą w zespole oraz dążących do rozwoju personalnego i profesjonalnego. Program daje możliwość rozwoju w trzech dziedzinach: marketing, sprzedaż oraz przedsiębiorczość.

Zakończenie I Podlaskiego Konkursu Chemicznego

W sobotę 7 czerwca 2014 r. o godzinie 11.00 w Instytucie Chemii UwB odbyła się uroczystość zakończenia I Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Na uroczystość przybyli uczniowie oraz nauczyciele chemii. Dyrektor Instytutu Chemii wraz z Przewodniczącą PKCh wręczyli dyplomy i nagrody książkowe laureatom i osobom wyróżnionym.

„Ogórek” znów zabierze miłośników historii na wycieczkę

Na kolejne historyczne wycieczki zabytkowym autobusem zapraszają mieszkańców Białegostoku i turystów pracownicy naukowi Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. Tym razem 22 czerwca 2014 r. o historii miasta opowiadać będzie prof. dr hab. Józef Maroszek. Autobus odjedzie sprzed siedziby UwB przy Placu Uniwersyteckim 1 dwukrotnie: z pierwszą grupą o godz. 11.00, z drugą – o 13.00.

"Wspomaganie statystycznej analizy wyników badań empirycznych w programie STATISTICA"

Firma StatSoft Polska Sp. z o.o. we współpracy z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na szkolenie, akie zostanie przeprowadzone specjalnie dla pracowników i studentów Uniwersytetu w Białymstoku. Udział bez opłat.

Od nanometrów do femtosekund: ograniczenia w nanotechnologii

10 czerwca 2014 r. o godzinie 14:15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) odbędzie się seminarium, na którym Prof. dr hab. Marek Przybylski (AGH Kraków i Max-Planck-Institut für Mikrostrukturphysik, Halle, Niemcy) dyrektor Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH wygłosi referat.

Chłodno. Wydarzenie performatywne

Instytut Socjologii UwB i Fundacja UwB zapraszają do udziału w wydarzeniu performatywnym „Chłodno”. 9 czerwca, godz. 18.00, Zmiana Klimatu (przy Warszawskiej 6). Wstęp wolny. Performans powstaje w ramach warsztatów artystyczno-badawczych „Etnografia performatywna”, realizowanych w Pracowni Sztuki Społecznej.