Wieczór autorski z prof. Katarzyną Citko

Klub Humanistów przy Instytucie Filologii Polskiej zaprasza na spotkanie z autorką tomu poetyckiego Post tenebras lux (2014), filmoznawczynią, wykładowcą akademickim na UwB, miłośniczką filmów Pedra Almodóvara i pięknych ogrodów - prof. Katarzyną Citko. 6 czerwca 2014 o godzinie 18.00 w auli Wydziału Filologicznego.

Uniwersytet w Białymstoku zaprezentuje się podczas Dnia Odkrywców w Rzeszowie

Opowiadać o niełatwych naukowych zagadnieniach - w przystępny i rozumiały sposób. To jeden z najważniejszych celów piątego Dnia Odkrywców, czyli Interaktywnego Pikniku Wiedzy, jaki 7 czerwca odbędzie się w Rzeszowie. Pierwszy raz do udziału w tym wydarzeniu został zaproszony Uniwersytet w Białymstoku.

Dobry wynik Uniwersytetu w rankingu Polityki!

26 miejsce na 86 uczelni akademickich. Taki wynik uzyskał Uniwersytet w Białymstoku w tegorocznym rankingu uczelni tygodnika ,,Polityka". Uniwersytet Medyczny w Białymstoku znalazł się na 22. miejscu, a Politechnika Białostocka uplasowała się na 50 pozycji.

Studenci SUP w Białymstoku

W dniach 22-25 maja 2014 r. na zaproszenie Parlamentu Studenckiego UwB w Białymstoku gościło 20 zagranicznych studentów - przedstawicieli 8 partnerskich uczelni zrzeszonych w Sieci Uniwersytetów Pogranicza.

UwB na Stadionie Narodowym

31 maja Uniwersytet w Białymstoku - już po raz drugi, jako jedyna uczelnia z Podlasia - uczestniczył w Pikniku Naukowym w Warszawie. Prezentacje naszych pracowników cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności, a jedna z nich - zainscenizowane miejsce zbrodni - wręcz wzbudzała sensację.

Prof. Cezary Kuklo odebrał Odznakę Honorową ,,Za zasługi dla statystyki RP’’

W dniu 27 maja 2014 r. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji wydania przez GUS książki Historia Polski w liczbach. Polska w Europie/History of Poland in Numbers. Poland in Europe, autorstwa Cezarego Kukli, Juliusza Łukasiewicza oraz Cecylii Leszczyńskiej.

UwB znów pokaże się na największym naukowym pikniku w Polsce!

5 wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku (biologiczno-chemiczny, ekonomii i zarządzania, matematyki i informatyki, prawa, pedagogiki i psychologii) przygotowało pokazy, doświadczenia, gry i konkursy, w których będą mogli wziąć udział uczestnicy 18. Pikniku Naukowego, przygotowanego przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Wielka naukowa zabawa odbędzie się w najbliższą sobotę (31 maja) na Stadionie Narodowym w Warszawie. UwB zaprezentuje się na niej już po raz drugi. Podczas poprzedniej edycji imprezę odwiedziło prawie 150 tysięcy osób.

„ 4 czerwca 1989 r. - wybory do wolności”

Biblioteka Uniwersytecka z okazji obchodów 25-lecia Wolności zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 4 czerwca 2014 r. o godz. 10:00 w Audytorium Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie. Wykład „4 czerwca 1989 r. - wybory do wolności” wygłosi dr Marek Kietliński, Dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku.

Przedsiębiorcy zatrudnią – uczelnia zapłaci

Uniwersytet w Białymstoku czeka na zgłoszenia od pracodawców, którzy chcieliby zatrudnić studentów na trzymiesięczne staże. Co ważne, stypendia stażowe – 1800 zł miesięcznie - zapłaci żakom uczelnia, a ponadto pokryje koszty związane z dodatkowymi obowiązkami pracowników firm, którzy będą opiekować się stażystami. To wszystko w ramach projektu "Czas na staż", na który Uniwersytet w Białymstoku, jako jedyna podlaska uczelnia akademicka, wywalczył prawie 2,5 mln złotych w ministerialnym konkursie.

14 edycja Nagród Naukowych POLITYKI

Przypominamy o tym, że jeszcze do 23 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń od młodych naukowców do 14. edycji Nagród Naukowych POLITYKI.