Aktualności Konferencje RSS
Nowi profesorowie UwB

Grono profesorów UwB powiększyło się, tytuł profesora otrzymała dr hab. Kamila Joanna Budrowska, prof. UwB z Zakładu Literatury Międzywojennej i Współczesnej Wydziału Filologicznego. 

więcej
Fizycy UwB z nominacjami profesorskimi

W sierpniu dwaj pracownicy naukowi Wydziału Fizyki otrzymali tytuł naukowy profesora. Są to dr hab. Eugeniusz Żukowski, prof UwB - dziekan Wydziału, dr hab. Michał Spaliński, prof UwB z Zakładu Teorii Pola oraz dr hab. Krzysztof Szymański, prof. UwB z Zakładu Fizyki Ciała Stałego.

więcej
  Kolejna nominacja profesorska na UwB

Profesor Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku Marek Proniewski otrzymał w dniu 3.08.2015 roku z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego akt nadania tytułu naukowego profesora nauk ekonomicznych.

więcej
  Bezpłatny kurs maturalny z matematyki na Uniwersytecie w Białymstoku

Wydział Matematyki i Informatyki UwB zaprasza wszystkich, którzy chcieliby przystąpić do poprawkowej matury z matematyki, na bezpłatny kurs.

więcej
Stypendyści Fulbrighta na Uniwersytecie w Białymstoku

Dwie stypendystki z USA będą gościć w roku akademickim 2015/2016 na Uniwersytecie w Białymstoku. Poprowadzą zajęcia dla studentów i doktorantów (przede wszystkim dotyczące pisania i nauczania w języku angielskim), ale będą też wspierać kadrę w przygotowywaniu anglojęzycznych zajęć i materiałów.

więcej
Grant dla filologa z Uniwersytetu w Białymstoku

Dr Marcin Bajko z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał grant w konkursie „Tradycja” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Dostanie ponad 539 tys. zł. na realizację projektu "Naukowa edycja krytyczna Pism rozproszonych Tadeusza Micińskiego w czterech tomach: eseje, liryka, publicystyka".

więcej
Dwujęzyczna obsługa firmy na potrzeby rynku międzynarodowego

Studia trwają rok i są adresowane do absolwentów wszystkich kierunków studiów (I i II stopnia), którzy pragną zdobyć wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej na rynku międzynarodowym.

więcej
Absolwent w Transferowni

Dwie studentki UwB znalazły się wśród zwycięzców konkursu „Absolwent w Transferowni”, zorganizowanego przez Białostocki Park Naukowo Technologiczny oraz  firmę CEDC. 

więcej
Nie tylko o geometrii

W Białowieży zakończyła się jedna z największych uniwersyteckich konferencji - XXXIV Workshop on Geometric Methods is Physics, organizowana przez Zakład Fizyki Matematycznej w Intytucie Matermatyki.

więcej
Powołanie do PAN

Dr hab. Barbara Cieślińska z Instytutu Socjologii UwB powołana została na członka Komitetu Badań nad Migracjami przy Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2015 – 2018.  

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku