Uniwersytet w Białymstoku kolejny raz zorganizuje „Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców”

Na Uniwersytecie w Białymstoku trwają przygotowania do „Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców”. UwB jest jedną z 12 uczelni, która w tym roku wywalczyła na ten cel środki z MNiSW - blisko 120 tys. zł, z czego dwie trzecie to pieniądze przeznaczone na świadczenia stypendialne dla uczestników przedsięwzięcia.

UwB podczas Dnia Akademickiego

25.05.2014 r., Uniwersytet w Białymstoku prezentował się podczas Dnia Akademickiego na Rynku Kościuszki. Impreza, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Białegostoku.

„Kategoria piękna, a współczesne wiejskie ogródki przydomowe”

27 maja 2014 r. o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu odbędzie się wykład dr hab. Katarzyny Citko i dr Ewy Kępy z Uniwersytetu w Białymstoku „Kategoria piękna, a współczesne wiejskie ogródki przydomowe”

Uniwersytet w Białymstoku - awans o 7 miejsc!

O siedem pozycji awansował Uniwersytet w Białymstoku w najnowszym rankingu polskich uczelni wyższych, przygotowanym przez Fundację Perspektywy. Znalazł się na 41 miejscu wśród 80 ocenianych uczelni akademickich.

„Budżet partycypacyjny jako innowacyjny instrument zarządzania finansami lokalnymi”

Studenckie Koło Naukowe Samorządu Terytorialnego z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB oraz Studenckie Koło Naukowe Teorii Społecznych z Wydziału Prawa UwB serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej debacie i konferencji naukowej. Debata odbędzie się w dniu 27 maja 2014 r. o godz. 10.00 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB, ul. Warszawska 63, w sali nr 201.

Studencki Nobel 2014 dla Marty Skorupskiej - studentki UwB

Marta Skorupska z Wydziału Filologicznego w Białymstoku zdobyła największe uznanie kapituły w konkursie Studencki Nobel 2014 w Podlaskiem i będzie walczyła o tytuł Najlepszego Studenta RP podczas Etapu Krajowego Konkursu.

Wykład - "W poszukiwaniu nieznanych składników Wszechświata: Ciemna Materia"

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie dr Piotra Mijakowskiego pt. "W poszukiwaniu nieznanych składników Wszechświata: Ciemna Materia". Wykład odbędzie się w sobotę 31 maja 2014 r. o godzinie 11:00 w sali 203 przy ul. Lipowej 41.

Wykład - „Resource Description and Access – nowy standard katalogowania”

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy, które odbędzie się 27 maja 2014 r. o godz. 12.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie.

Wizyta w Grodnie

W dniach 17-18 maja 2014 r. prof. Leonard Etel - rektor UwB, a także dr hab. Mirosław Sobecki, prof UwB - dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz dr hab. Wojciech Śleszyński, prof. UwB - dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego gościli w Grodnie.

Apel o udział w wyborach

Zamieszczamy apel Prezydium KRASP o udział w wyborach