Książeczka dla dziecka

Wydział Prawa UwB wspólnie z Fundacją Edukacji Społecznej pracownia edukacyjna.pl oraz Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Białymstoku podjęły inicjatywę pod hasłem „Książeczka dla dziecka”.

Wykład dr. Piotra Mijakowskiego

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie dr Piotra Mijakowskiego pt. "W poszukiwaniu nieznanych składników Wszechświata: Ciemna Materia". Wykład odbędzie się w sobotę 31 maja 2014 r. o godzinie 11:00 w sali 203 przy ul. Lipowej 41.

Resource Description & Access – nowy standard katalogowania

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku zaprasza na spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy, które odbędzie się 27 maja 2014 r. o godz. 12.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie. Wykład „Resource Description & Access – nowy standard katalogowania” wygłosi mgr Leszek Robert Śnieżko z Centrum NUKAT Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Spotkanie prasowe na terenie kampusu UwB

22 maja dziennikarze i fotoreporterzy mieli okazję obejrzeć kampus Uniwersytetu w Białymstoku. W nowo wybudowanych obiektach przy ul. Ciołkowskiego odbyło się spotkanie prasowe. Przedstawicieli mediów po kampusie oprowadzali prof. Leonard Etel - rektor UwB, Tomasz Zalewski - kanclerz uczelni oraz Grażyna Kamińska i Wojciech Pilichowski - zastępcy kanclerza.

Godziny rektorskie

W związku z rozpoczynającymi się Juwenaliami 21 maja od godz. 13 oraz w dniach 22-24 maja od godz. 16 ustalone zostały godziny rektorskie. Odwołane w tym czasie zajęcia zostaną zrealizowane w innym terminie. Godziny rektorskie nie dotyczą studentów studiów niestacjonarnych.

Dni Kultury Studenckiej w Białymstoku. Zobaczcie jak wyglądały kiedyś...

Dziś oficjalnie ruszają Juwenalia 2014 w Białymstoku - studenci symbolicznie przejmą na kilka dni władzę w mieście. Z tej okazji Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa zaprasza do obejrzenia filmu o białostockich juwenaliach sprzed lat, czyli Pogonaliach.

Podlaskie Centrum Nauki

19 maja 2014 r. podpisane zostało porozumienie 3 największych podlaskich uczelni: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku i Uniwersytetu Medycznego oraz Konsorcjum „Podlaskie Centrum Nauki". Porozumienie dotyczy współpracy na rzecz stworzenia w Białymstoku regionalnej instytucji promującej naukę, wiedzę, edukację i kulturę pod nazwą „Podlaskie Centrum Nauki”.

Ruszyły pierwsze kursy w ramach Uniwersytetu Otwartego UwB

Ten pomysł spodobał się mieszkańcom regionu. Na kursy organizowane przez Uniwersytet Otwarty UwB, który działa od półtora miesiąca, zapisało się do tej pory ponad 500 osób. Udało się już skompletować pięć grup i ruszyły pierwsze szkolenia.

Odjazdowy bibliotekarz - rajd rowerowy

Odjazdowy bibliotekarz to rajd rowerowy organizowany nie tylko dla bibliotekarzy, ale również dla miłośników czytania oraz osób aktywnie spędzających czas na rowerach. Impreza rozpocznie się w sobotę 31 maja zbiórką uczestników o godzinie 10:00 na dziedzińcu Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej

Komentarz prof. dr. hab. Wiesława Banysia, przewodniczącego KRASP

Komentarz do odpowiedzi partii politycznych na pytania dotyczące nauki i szkolnictwa wyższego w Europie.