Uniwersytet nocą czyli atrakcje UwB na Noc Muzeów

Na Noc Muzeów zaprasza mieszkańców Białegostoku i regionu oraz turystów Uniwersytet w Białymstoku. Uczelnia przygotowała warsztaty, prezentacje, zwiedzanie wystaw, a nawet terenowe badania biologiczne. To wszystko w sobotni wieczór.

Dzień Otwarty UwB

Nie sposób było zliczyć wszystkich uczniów, którzy 14 maja uczestniczyli w Dniu  Otwartym UwB, odbywającym się w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Głosuję tam, gdzie studiuję!

Jak głosować w miejscu studiowania bez zameldowania? To proste!

Konkurs Literacki im. Anny Markowej – jeszcze tydzień na nadsyłanie prac

Jeszcze tylko przez tydzień, do poniedziałku 19 maja 2014 r., można nadsyłać prace na Konkurs Literacki im. Anny Markowej. Zorganizowały go Klub Humanistów UwB, Stowarzyszenie Schola Humana oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Tydzień Bibliotek - zbiórka książek (termin przedłużony)

Biblioteka Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Koło Aktywnych Dydaktyków z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek organizują zbiórkę lektur i literatury pięknej dla szkół. Zbiórka będzie miała miejsce w Bibliotece Wydziału Pedagogiki i Psychologii (czytelnia i wypożyczalnia) w dniach 8-31 maja 2014 r.

Blisko 150 różnych imprez przygotował Uniwersytet w Białymstoku na XII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Pierwszy uniwersytecki dzień festiwalowy, czyli 14 maja, to także Dzień Otwarty UwB. W auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii przy ul. Świerkowej 20 w godz. 8.15-12.30 zaprezentują się jednocześnie wszystkie wydziały.

Dni Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku

Zapraszamy na Dni Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, które odbędą się w dniach 12-21 maja 2014.

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna rekrutację na rok 2014/2015

12 maja rusza rekrutacja na Uniwersytet w Białymstoku – największą uczelnię w województwie podlaskim. W roku akademickim 2014/2015 UwB planuje przyjąć na studia stacjonarne I, II stopnia oraz jednolite magisterskie łącznie 4235 osób.

Studencka wymiana naukowa Wydziału Pedagogiki i Psychologii

W dniach 5-10 maja br. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się naukowa wymiana studencka z Uniwersytetem im. Aleksandra Puszkina z Brześcia. Dziesięciu studentów z Brześcia oraz dziesięciu studentów z Wydziału Pedagogiki i Psychologii spotkało się w ramach badawczego projektu „Związki uczuciowe we wczesnej dorosłości w perspektywie studentów”.

Rozpoczął się XII Podlaski i Festiwal Nauki i Sztuki

9 maja, w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, odbyła się uroczysta inauguracja XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wzięli w niej udział m.in. prof. dr hab. Leonard Etel, rektor UwB oraz dr hab. Zbigniew Kaźmierczak, prof. UwB – koordynator festiwalu UwB.