Historia z okna ogórka

Na historyczne przejażdżki historycznym autobusem zapraszają mieszkańców regionu i turystów historycy z Uniwersytetu w Białymstoku. Przez 3 kolejne niedziele - 18 i 25 maja, a także 1 czerwca – punktualnie o godz. 12.00 z parkingu przy Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku przy Placu Uniwersyteckim 1 (dawny budynek KW PZPR) będzie odjeżdżał tzw. ogórek. Jego pasażerowie wybiorą się na wycieczkę po Białymstoku, a ich przewodnikami będą pracownicy Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB.

Chcesz się rozwijać i podejmować nowe wyzwania?

Studia są ostatnim etapem przed wejściem w dorosłe życie. Obecnie wyższe wykształcenie nie gwarantuje znalezienia pracy, pracodawcy od swoich potencjalnych pracowników będących tuż po studiach, wymagają doświadczenia w określonej dziedzinie. Coraz większą rolę na rynku pracy oraz w życiu zawodowym odgrywają także umiejętności miękkie. Najprostszym sposobem, aby je zdobyć jest aktywność w organizacjach studenckich. Największą z nich jest właśnie AIESEC.

95-lecie nawiązania stosunków japońsko-polskich

Biblioteka Uniwersytecka, Wydział Prawa, AKARI Anna Kuligowska, serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy 95-lecie nawiązania stosunków japońsko-polskich które odbędzie się 8 maja 2014 r. o godz. 13:30 w Holu Wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A.

Doktorantka UwB będzie walczyć w sobotę o udział w światowym finale konkursu FameLab!

Mariana Kozłowska, doktorantka Instytutu Chemii UwB, wystartuje w najbliższą sobotę w polskim finale międzynarodowego konkursu FameLab. O tytuł laureata i prawo reprezentowania Polski w światowym finale w Cheltenham w Wielkiej Brytanii będzie walczyć 10 osób. To młodzi polscy naukowcy z uniwersytetów i instytutów badawczych z Polski, ale także m.in. z Edynburga, Nottingham i Monachium.

Wizyta przedstawicieli Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Służby Cywilnej

W dniu 6 maja 2014 r. Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku gościł pracowników naukowych i studentów Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Służby Cywilnej ze Smoleńska na czele z prof. Inną Timofiejewną dyrektorem Akademii.

„Coaching - w drodze do skuteczności”

Seminarium inaugurujące współpracę Izby Coachingu z Uniwersytetem w Białymstoku „Coaching - w drodze do skuteczności”. Sala Audytoryjna Biblioteki UwB, 14.05.2014, godz. 11.00-14.00.

XL Ogólnopolska Szkoła Chemii

W dniach 30 kwietnia - 4 maja br. w Augustowie odbyła się jubileuszowa XL Ogólnopolska Szkoła Chemii, konferencja naukowa koordynowana przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii. Przebiegła ona pod hasłem "Chemia zrodzona z Natury".

4 kolejne granty dla naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku

4 naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku otrzyma granty w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów Narodowego Centrum Nauki. Łączna pula uzyskanych środków to ponad 333 tys. zł.

Gaz łupkowy - paliwo XXI wieku?

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie prof. Michała Malinowskiego pt. "Gaz łupkowy - paliwo XXI wieku?". Wykład odbędzie się w sobotę 10 maja 2014 r. o godzinie 11:00 w sali 203 przy ul. Lipowej 41.

„Nie liczby widzę, a twarze… literacki obraz zbrodni totalitaryzmów”

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych studentów i doktorantów do wzięcia udziału w konkursie.