Prof. zw. dr hab. Walerian Sanetra otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, podczas uroczystości na Zamku Królewskim z okazji Święta Narodowego 3 Maja, wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk z UwB wśród tegorocznych stypendystów programu START

Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk z Wydziału Prawa UwB została jednym ze 136 laureatów konkursu w programie START 2014, zorganizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Fundacja wspiera w ten sposób młodych, wybitnych uczonych na starcie kariery naukowej. Każdy z nich otrzyma stypendium w wysokości 28 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Kolejne nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku

Inżynieria nowoczesnych materiałów, obsługa celna i spedycja międzynarodowa, pedagogika przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego – takie trzy nowe specjalności zatwierdził właśnie senat Uniwersytetu w Białymstoku. Będą realizowane już od nowego roku akademickiego. To kolejny krok uczelni do uatrakcyjnienia oferty i dostosowania jej do potrzeb rynku pracy.

„Chemia zrodzona z natury” XL Ogólnopolska Szkoła Chemii zawita do Augustowa

30 kwietnia 2014 r. w Augustowie rozpocznie się Ogólnopolska Szkoła Chemii - cykliczna konferencja studentów i doktorantów, organizowana przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii (ASSChem). Po raz pierwszy gospodarzami spotkania będą członkowie Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton”. W konferencji wezmą udział studenci oraz doktoranci z Polski i zagranicy. Gośćmi Ogólnopolskiej Szkoły Chemii będą wybitni chemicy – pracownicy naukowi polskich uczelni.

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego UwB

Debata o roli i istocie humanistyki w dzisiejszym świecie z udziałem znanych absolwentów oraz I Podlaskie Akademickie Mistrzostwa w Scrabble – to atrakcje jakie przygotowali studenci z okazji Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Każdy, kto we wtorek, 29 kwietnia odwiedzi gmach przy Placu Uniwersyteckim 1 będzie mógł ponadto zapoznać się z ofertą edukacyjną wydziału i działalnością organizacji studenckich oraz kół naukowych.

II Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej

26.04. 2014 r. w Auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku odbył się II Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej, zorganizowany przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UwB. W Konkursie wzięli udział studenci ze szkół wyższych z Białegostoku, Łomży, Olsztyna oraz z Białorusi.

O (nie) pamięci w Białymstoku i Lublinie

We wtorek 29 kwietnia dr Katarzyna Sztop-Rutkowska z Uniwersytetu w Białymstoku opowie o zjawisku (nie)pamięci w historii Białegostoku i Lublina. Co jest charakterystyczne dla pamięci lokalnej w obu miastach? Jakie strategie upamiętniania są widoczne w oficjalnym dyskursie i jak one się mają do pamięci mieszkańców? Jak (nie)pamięta się o wielokulturowej przeszłości obu miast?.

Krzysztof Czyżewski o animacji kultury

Instytut Filologii Polskiej zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim – polonistą, pisarzem, eseistą, tłumaczem, szefem Fundacji Pogranicze w Sejnach oraz dyrektorem Ośrodka "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, redaktorem naczelnym “Almanachu Sejneńskiego” i “Krasnogrudy”, autorem książek Ścieżka pogranicza oraz Linia powrotu, który wygłosi prelekcję pt.: Sztuka animacji kultury. 30 kwietnia 2014, godz. 13.15, sala 47.

Głęboka studzienka - Konkurs na najlepszy pomiar

Wydział Fizyki UwB oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Białymstoku ogłaszają dwunasty konkurs na najlepszy pomiar dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty językowe w międzynarodowej atmosferze

Od 12 maja do 3 lipca (8 tygodni) potrwa wiosenna edycja warsztatów językowych z języka angielskiego AIESEC University. Zajęcia prowadzone będą przez zagranicznych lektorów z całego świata, którzy wprowadzą świeże pomysły na naukę poprzez interaktywne, niestandardowe zajęcia Learn by Play oraz Language Tours.