Warsztaty SHARE and GAIN dla nauczycieli oraz tłumaczy prawniczego języka angielskiego

Centrum Prawniczego Języka Angielskiego (Białystok Legal English Centre) działające na Wydziale Prawa, Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza nauczycieli oraz tłumaczy prawniczego języka angielskiego na międzynarodowe warsztaty ‘SHARE and GAIN’. Warsztaty odbędą się w dniach 18-19 września 2014 w Supraślu (k. Białegostoku), a językiem wykładowym będzie język angielski.

Nabór do PRAXIS

Trwa nabór wniosków do programu PRAXIS. Jego celem jest umożliwienie podniesienia kwalifikacji z zakresu zarządzania badaniami naukowymi, zarządzania zespołami naukowymi, współpracy interdyscyplinarnej, komercjalizacji wyników badań oraz przedsiębiorczości w ramach stażu odbywanego w zagranicznej jednostce naukowej lub firmie.

„O jajku… prawie wszystko”

11.04.2014 r. o godz. 11.00 na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia przy ul. Skłodowskiej-Curie 14A odbędzie się otwarcie wystawy „O jajku… prawie wszystko”. Po otwarciu wystawy o godz. 11.30 wykład „Przyrodnicze i kulinarne osobliwości jaj ptasich” wygłosi dr hab. Mirosław Ratkiewicz prof. UwB. Wystawa będzie czynna do 4.05.2014 r.

Naturalne trucizny wokół nas
Panuje dość rozpowszechnione przekonanie, że „chemia truje”. Że to co chemiczne jest szkodliwe, a to co naturalne – zdrowe… Nic bardziej mylnego. Więcej na ten temat można się będzie dowiedzieć w sobotę (12 kwietnia 2014 roku) podczas otwartego wykładu dr. hab. Stanisława Witkowskiego, prof. UwB, pod tytułem Naturalne trucizny wokół nas. więcej
Po co i jaka jest CHEMIA na Podlasiu?

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie z cyklu Podlasie w badaniach naukowych, które odbędzie się 8 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie. Wykład: Po co i jaka jest CHEMIA na Podlasiu? wygłosi prof. dr hab. Ryszard Łaźny, Kierownik Zakładu Chemii Organicznej Instytutu Chemii UwB.

Structural, electronic and thermodynamic properties of YBaCo4O7+d from DFT+U calculations.

W dniach od 5 do 17 kwietnia br. gościem Instytutu Chemii będzie dr Jakub Goclon z Uniwersytetu Erlangen-Norymberga w Niemczech. 15 kwietnia w sali 325 przy ulicy Hurtowej 1 (Instytut Chemii UwB) o godz. 9.00 dr Goclon wygłosi wykład na temat: "Structural, electronic and thermodynamic properties of YBaCo4O7+d from DFT+U calculations".

Spotkanie w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej
Biblioteka Uniwersytecka, Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku oraz Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na spotkanie w 4. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2014 roku, początek o godz. 10.15 w Gabinecie Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego Biblioteki Uniwersyteckiej. więcej
„Dźwięki kultury”

W czwartek, 10 kwietnia, Uniwersytet w Białymstoku będzie gospodarzem III Konferencji Studentów i Studentek Kulturoznawstwa. To cykliczna, ogólnopolska inicjatywa, która każdego roku realizowana jest na innej uczelni. UwB jest jej współorganizatorem już po raz trzeci, ale pierwszy raz spotkanie będzie miało miejsce właśnie na białostockim uniwersytecie.

Effects of temperature on insect physiology and fatty acid metabolism

10 kwietnia 2014 r. (czwartek), o godz. 12.00, w sali nr 6 Instytutu Biologii (ul. Świerkowa 20 B) odbędzie się wykład pt. "Effects of temperature on insect physiology and fatty acid metabolism". Wykład wygłosi Asist. Prof. Dr. Evrim SÖNMEZ (Department of Biology, Faculty of Science and Letters, Sinop University, Turcja), która przyjedzie do Instytutu Biologii w ramach programu Eramus.