Teoria queer w humanistycznym laboratorium

Koło Naukowe Polonistów Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze z cyklu otwartych Laboratoriów Humanistycznych. Na początek - teoria queer: czym jest, czego dotyczy i jak zmieniała się od początku istnienia do formy, jaką ma dzisiaj? O tym uczestnicy spotkania będą rozmawiać z dr. Robertem Pruszczyńskim z UW.

Sukces studentów prawa UwB na międzynarodowej olimpiadzie

Studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku wywalczyli II miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz III miejsce w klasyfikacji grupowej na IV Międzynarodowej Olimpiadzie z Prawa Międzynarodowego Publicznego, jaka w dniach 2–3 kwietnia 2014 r. odbyła się na Uniwersytecie Janka Kupały w Grodnie.

Magnetic structures in 2D and 3D nanoparticles

8 kwietnia 2014 r. o godzinie 12:15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) odbędzie się seminarium, na którym prof. Jean-Claude S. Levy (Universite Paris VII) wygłosi referat pt: Magnetic structures in 2D and 3D nanoparticles

Anna Drabarz przewodniczacą Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Anna Drabarz - doktorantka na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku została przewodniczącą Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wybór miał miejsce 1 kwietnia 2014 r., podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady II kadencji. Anna Drabarz reprezentuje w niej Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Na co dzień jest doradcą prawnym w Fundacji Aktywizacja.

I miejsce studentów z Koła Naukowego Fizyków

Studenci z Koła Naukowego Fizyków działającego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku zdobyli I miejsce za swój referat wygłoszony na XXIII Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Kielcach, w sekcji przyrodniczo-ekonomicznej.

O ściąganiu. Etyka w szkole

Klasówki, matury, sesja egzaminacyjna, a wraz z nimi nieodłączne dylematy uczniów i studentów: ściągać czy nie? Wszystkich, którzy chcieliby nieco poważniej zastanowić się nad etycznymi aspektami ściągania zapraszamy na otwarty wykład ks. prof. dr. hab. Józefa Zabielskiego.

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prof. Ryszard Łaźny odebrał 1 kwietnia 2014 r. akt nominacyjny z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się w Belwederze. Prof. Łaźny kieruje Zakładem Chemii Organicznej na UwB.

Laboratoria Humanistyczne: Queer

Koło Naukowe Polonistów UwB serdecznie zaprasza na pierwsze Laboratoria Humanistyczne. 26 marca widzieliśmy się na spotkaniu wprowadzającym, tym razem zapraszamy już na właściwe spotkanie. Pierwszą dyskusję poświęcimy TEORII QUEER: czym jest, czego dotyczy i jak zmieniała się od początku istnienia do formy, jaką ma dzisiaj? Na nasze pytania odpowie dr ROBERT PRUSZCZYŃSKI z Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmowę poprowadzi Joanna Głuszek. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2014 o godzinie 17:00 w sali numer 47 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

2 naukowców z UwB otrzyma dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Projekty badawcze dwojga naukowców z UwB otrzymają finansowaniew ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki kolejnego konkursu.

Pierwszy Podlaski Konkurs Chemiczny. Uczniowie powalczą o indeks na chemię lub ochronę środowiska

W sobotę, 5 kwietnia 2014 roku, o godzinie 11.00 rozpocznie się finał Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Chemii UwB pod patronatem prof. Beaty Godlewskiej – Żyłkiewicz - Prorektor Uniwersytetu w Białymstoku i Jarosława Dworzańskiego - Marszałka Województwa Podlaskiego. W tym roku konkurs odbędzie się po raz pierwszy.