Międzynarodowy Dzień Teatru w Bibliotece Uniwersyteckiej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na spektakl Teatru Niewielkiego Kłopoty czułego serca według W. Sołłoguba. Sztukę wyreżyserowali: prof. Władimir Zaika i dr Olga Anchimiuk. Spektakl w języku rosyjskim rozpocznie się 27 marca 2014 r. o godz. 17:30 przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku w Sali Senatu (VI piętro).

Białostocka architektura modernizmu

Centrum im. Ludwika Zamenhofa i Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na spotkanie wokół publikacji „Białostocka architektura modernizmu”. Gośćmi spotkania będą autor przewodnika – Sebastian Wicher i twórca zdjęć – Marcin Onufryjuk. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Andrzej Kłopotowski. Spotkanie odbędzie się w Centrum im. Ludwika Zamenhofa, 28 marca, godz. 18.00.

I Międzynarodowa Letnia Szkoła “Biocrystallography for the high-throughput era”

Szkoła odbędzie się w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku oraz w hotelu 3Trio w dniach 1-5 lipca 2014 roku. Jest ona skierowana do studentów, doktorów i młodych naukowców zaangażowanych w badania strukturalne białek. Celem Szkoły jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi i wysokoprzepustowymi technikami stosowanymi obecnie w krystalografii białek.

Uczniowie z Białorusi z wizytą na Uniwersytecie w Białymstoku

Blisko setka uczniów szkół średnich z Białorusi zainteresowanych studiowaniem w Polsce odwiedzi w najbliższy wtorek, 25 marca 2014 r., Uniwersytet w Białymstoku. Dowiedzą się co można studiować na największej białostockiej uczelni, jak rozwija się uniwersytet, spotkają się z jego pracownikami i obecnymi studentami.

Byliśmy tu – warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Muzeum Historyczne i Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają nauczycieli i edukatorów na warsztaty: Byliśmy tu. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego zapoznania się z propozycjami metodycznymi zawartymi w publikacji pod tym samym tytułem. Warsztaty poprowadzą jej autorzy – Anna Kloza, Katarzyna Niziołek i Mariusz Sokołowski. Warsztaty odbędą się: 25 marca, godz. 17, Muzeum Historyczne, ul. Warszawska 37.

Włącz się do akcji STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE!

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem?. Chcesz zdobyć cenne doświadczenie?. Chcesz pomóc?. Włącz się do akcji STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE!

E-deklaracje 2013. Jak złożyć PIT przez Internet?

Studenckie Koło Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa UwB oraz Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku zapraszają wszystkich studentów na warsztaty: E-deklaracje 2013. Jak złożyć PIT przez Internet?. Warsztaty odbędą się w dniu 27 marca 2014 r. (czwartek) w sali nr 314 o godzinie 13:30 na Wydziale Prawa UwB.

Control of living cell machinery by high gradient magnetic fields

We wtorek 25 marca 2014 r. o godzinie 12:15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) odbędzie się seminarium, na którym prof. dr Vitalii Zablotskii (Institute of Physics Academy of Sciences, Prague, Czech Republic) wygłosi referat.

Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku z okazji Światowego Dnia Poezji zaprasza na spotkanie „Poeta kultury – Wiesław Szymański”, które rozpocznie się 21 marca 2014 r. o godz. 13.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego (ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A).

Nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku

Sporo nowości proponuje w tym roku kandydatom na studentów Uniwersytet w Białymstoku.