Rekrutacja!

Dziś Uniwersytet w Białymstoku poda, kto zakwalifikował się na I rok studiów pierwszego stopnia. Od 13 lipca do 15 lipca, do godz. 14.30, należy donieść wszystkie niezbędne dokumenty.

Kolejny Diamentowy Grant

Marcin Mironowicz – student Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB zdobył Diamentowy Grant w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wspierającym wybitnych polskich studentów. Nagroda została przyznana na projekt: ”Szkoły bractw cerkiewnych na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego w XVI-XVIII wieku”.

Ruszyła kolejna edycja POLLANDO

Ruszyła kolejna edycja Szkoły Języka i Kultury Polskiej POLLANDO, organizowana dla cudzoziemców przez Wydział Filologiczny UwB.

Rejestracja na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na UwB zakończona

Zakończyła się rejestracja kandydatów na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zarejestrowało się 6115 kandydatów. Uczelnia przygotowała dla nich 2430 miejsc na 31 kierunkach.

Konkurs ofert na najem lokalu w UCK

Uniwersytet w Białymstoku ogłasza konkurs ofert na najem lokalu użytkowego przeznaczonego na działalność gospodarczą, prowadzenie bufetu studencko-pracowniczego w Uczelnianym Centrum Kultury przy ul. K. Ciołkowskiego 1 N (Kampus) w Białymstoku.

Matematycy i informatycy z UwB współpracują z firmą Apple

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczął współpracę z firmą Apple - amerykańskim gigantem w branży nowych technologii. Dzięki temu studenci i pracownicy największej białostockiej uczelni zyskali nowe możliwości rozwoju.

Sukces Akademii Licealisty realizowanej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

W roku akademickim 2014/2015 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB została uruchomiona Akademia Licealisty. Głównym celem Akademii Licealisty jest wspieranie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w rozwoju tzw. kompetencji miękkich. Akademia Licealisty, to szeroka oferta bezpłatnych, cyklicznych warsztatów prowadzonych przez nauczycieli akademickich i studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB.

Nominacje profesorskie w Belwederze

W czwartek, 25 czerwca 2015 r., akty nominacyjne z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrali: prof. Mirosława Melezini oraz prof. Mieczysław Goettel z Wydziału Prawa UwB. Gratulujemy.

Rozpoczęły się obrady XII Forum Amerykanistycznego

Rozpoczęły się obrady XII Forum Amerykanistycznego. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania w części referatowej są “BECOMING AMERICAN: FROM IMMIGRANTS TO CITIZENS”. Obrady XII FORUM odbywają się w Bibliotece Głównej im. Jerzego Giedroycia na Uniwersytecie w Białymstoku i potrwają do 28 czerwca.

XII Forum Amerykanistyczne

Serdecznie zapraszamy na XII Forum Amerykanistyczne. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania w części referatowej będzie “BECOMING AMERICAN: FROM IMMIGRANTS TO CITIZENS”. Obrady XII FORUM odbędą się w Bibliotece Głównej im. Jerzego Giedroycia na Uniwersytecie w Białymstoku w dn. 26-28 czerwca 2015 r.