,,Autobiografizm w kulturze współczesnej"

Serdecznie zapraszamy 18 marca 2014 r. o godz. 18.00 do białostockiej Galerii Arsenał na promocję książki p.t. ,,Autobiografizm w kulturze współczesnej", której autorami są pracownicy Zakładu Edukacji Wizualnej i Zakładu Kulturoznawstwa oraz absolwenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Lajtowe wagary. Dzień informacji i promocji kulturoznawstwa na UwB

Na lajtowe wagary z kulturoznawstwem zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych Uniwersytet w Białymstoku. Na pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, uczelnia przygotowała ciekawe wykłady i warsztaty.

Poloniści w Londynie

21 marca, pierwszego dnia wiosny, rozpoczną się w Londynie obchody Światowych Dni Poezji UNESCO. Organizatorem jest stowarzyszenie PoEzja Londyn. W tegorocznej edycji czynny udział wezmą też studenci białostockiej polonistyki, członkowie Klubu Humanistów - Anna Bajguz i Paweł Rzońca. Podczas trzydniowej imprezy zaprezentuje się ponad 40 poetów z różnych stron świata.

Ostatnia szansa na udział w bezpłatnych zajęciach fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy pt. „Wejście na Rynek Pracy”

Wydział Ekonomii i Zarządzania realizujący projekt pt. Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 prowadzi rekrutację na ósmą i ostatnią już edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy. Od 01 kwietnia 2014 w warsztatach z zakresu poszukiwania zatrudnienia będzie mogło wziąć udział ogółem 33 studentów wszystkich Wydziałów UwB.

Akcja Płotki. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku ruszyli na pomoc płazom

Jak każdej wiosny studenci z Koła Naukowego Biologów działającego przy Instytucie Biologii UwB rozpoczęli Akcję Płotki. Jej główny cel to ochrona płazów z terenu Narwiańskiego Parku Narodowego, które o tej porze roku migrują do miejsc rozrodu.

Dni Otwarte Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB

Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza 14 i 15 marca na Dni Otwarte. Będą ciekawe wykłady, prezentacje, spotkania z naukowcami i studentami. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkurs GIODO i MAC na aplikację mobilną przyjazną prywatności

Zapraszamy studentów do udziału w konkursie na aplikację mobilną, która byłaby przyjazna prywatności. Organizatorami konkursu są MAC i Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Aplikacja może pełnić dowolną funkcję (może być to np. gra), ważne jest, by chroniła dane osobowe, zgodnie z wysokimi standardami ochrony danych osobowych.

O grantach

Jak prawidłowo przygotować wniosek grantowy, jakie są zasady jego oceny – o tym m.in. będzie mówił prof. Janusz Bujnicki na otwartym spotkaniu z pracownikami UwB, które odbędzie się 26 marca o godz. 11.30 w Małej Auli Dydaktyczno-Widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii przy ul. Świerkowej 20.

Sport jako źródło sztuki

Otwarcie wystawy odbędzie się 17 marca 2014 r. o godz. 13.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej. Po nim, w Sali audytoryjnej na VI piętrze, można będzie wysłuchać wykładu dr. hab. Artura Pasko z Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, pt. Polscy artyści na igrzyskach olimpijskich.

Rekrutacja do 13. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej rozpoczęta

Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie ogłasza rozpoczęcie naboru do 13. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, która w tym roku odbywała się będzie od 29 czerwca do 13 lipca.