"Przyszłość kultury. Od diagnozy do prognozy" Konferencja naukowa poświęcona pamięci Profesora Sława Krzemienia-Ojaka

Zakład Wiedzy o Kulturze Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na konferencję naukową „Przyszłość kultury. Od diagnozy do prognozy” poświęconą pamięci Profesora Sława Krzemienia-Ojaka - osoby niezwykle zasłużonej dla rozwoju uczelni i kierunku kulturoznawstwo.

Zaproszenie na spotkanie

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Leonard Etel, zaprasza wszystkich zainteresowanych pracowników Uniwersytetu w Białymstoku na spotkanie, podczas którego omówiona zostanie sytuacja finansowa uczelni i podejmowane w związku z nią działania.

Mariana Kozłowska, doktorantka Instytutu Chemii UwB w finałowej dziesiątce konkursu FameLab!

Mariana Kozłowska, doktorantka Instytutu Chemii UwB, znalazła się w gronie finalistów konkursu FameLab organizowanego przez British Council oraz Centrum Nauki Kopernik. W sobotę 1 marca na scenie CNK prezentowało się 23 uczestników zakwalifikowanych do półfinału.

I Międzynarodowe Sympozjum „Intercontinental Dialogue on Phraseology” Język. Kultura. Frazeologia

Dnia 12 marca br. na Wydziale Filologicznym odbędzie się sympozjum Język. Kultura. Frazeologia z udziałem gościa z Japonii – profesor Priscilli Ishidy, która omówi wybrane aspekty teoretyczne idiomatyki. Tematami pozostałych referatów będą zagadnienia z frazeologii i frazematyki.

Japonia wczoraj i dziś

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na wykład: JAPONIA WCZORAJ I DZIŚ, który wygłosi Prof. dr Keiichi Yamanaka dr h.c Uniwersytetu w Białymstoku. Wykład odbędzie się 5 marca 2014 r. o godz. 15.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku (II piętro)

XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego

8 marca w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej odbędą się zawody II stopnia XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego okręgu podlaskiego. Organizatorem Olimpiady jest Instytut Rusycystyki UW za pośrednictwem Komitetu Głównego OJR.

"Przepisz ten szpargał" - edytor: pokorny sługa czy 'radosny' twórca

4 marca gościem Klubu Humanistów w Instytucie Filologii Polskiej będzie dr Joanna Pietrzak-Thébault z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która wygłosi wykład "Przepisz ten szpargał" – edytor: pokorny sługa czy 'radosny' twórca.

Poszukiwany koordynator Zadania3: Praktyki, staże i wizyty studyjne u pracodawców – współpraca międzynarodowa

Uniwersytet w Białymstoku realizuje projekt KADRY DLA ZIELONEJ GOSPODARKI w ramach Programu Operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI współfinansowany ze środków UNII EUROPEJSKIEJ. Projekt przewiduje organizację staży i praktyk studenckich dla studentów kierunków Fizyka, Chemia i Ochrona Środowiska. W związku z tym, kierownictwo Projektu poszukuje koordynatora Zadania3: Praktyki, staże i wizyty studyjne u pracodawców – współpraca międzynarodowa.

Studiowanie zaczyna się po czterdziestce!

Szansa na zdobycie wyższego wykształcenia dla osób nieco starszych, niż świeżo upieczeni maturzyści. Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku przygotował ofertę studiów 40+. To propozycja bezpłatnych, stacjonarnych studiów, realizowanych w osobnych grupach wiekowych.

Uniwersytet w Białymstoku prezentuje się na targach w Mińsku

Przez trzy dni, od 26 do 28  lutego 2014 r., Uniwersytet w Białymstoku będzie prezentował się podczas Międzynarodowych Targów Edukacyjnych „Образование и карьера” (edukacja i kariera) w Mińsku. Podobnie jak rok temu UwB jest jedyną uczelnią z północno-wschodniej Polski, która promuje się na tej imprezie. Oprócz UwB swoją ofertę w Mińsku prezentują m.in. uczelnie publiczne z Warszawy, Lublina, Poznania, Krakowa i Wrocławia.