Projekt Radykalnej Reformy Polskiego Systemu Nauki i Szkolnictwa Wyższego

We wtorek 25 lutego 2014 r. o godzinie 12.15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) dr hab. Jan Cieśliński (Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku) wygłosi referat pt. Projekt Radykalnej Reformy Polskiego Systemu Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rozwój współpracy B+R w województwie podlaskim w aspekcie nowej perspektywy finansowej na lata 2014 -2020

Zapraszamy na konferencję która odbędzie się 21 lutego w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Wykład „Zagadnienie wolności i samozniewolenia” oraz promocja książki pt. „Idą…….”

Katedra Nauk Historyczno-Prawnych i Komparatystyki Prawniczej Studenckie Koło Filozofii Prawa przy Wydziale Prawa UwB zapraszają na wykład Prof. zw. dr hab. Marii Szyszkowskiej „Zagadnienie wolności i samozniewolenia” oraz promocję książki Jana Stępnia pt. „Idą…….” Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2014 r. (piątek) o godz. 16:00 w Auli Wydziału Prawa UwB.

Rekrutacja na przedmioty ogólnouczelniane

Do 28.02 trwa rejestracja na przedmioty ogólnouczelniane w semestrze letnim.

Doktorantka Instytutu Chemii w półfinale konkursu FameLab

Doktorantka Instytutu Chemii, Pani Mariana Kozłowska, została zakwalifikowana do półfinału konkursu FameLab organizowanego przez British Council oraz Centrum Nauki Kopernik.

10 tysięcy na koncie PATI!

Już ponad 10 tysięcy wyświetleń miały filmy opublikowane na kanale Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej. Zważywszy, że PATI działa dopiero od miesiąca – ten wynik bardzo nas cieszy.

Utworzenie Uniwersytetu w Białymstoku - 3 miejsce w Plebiscycie 25-lecia Gazety Wyborczej

Pielgrzymka Jana Pawła II, otwarcie Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz usamodzielnienie się Uniwersytetu w Białymstoku - to wydarzenia, które zdaniem czytelników Gazety Wyborczej najmocniej odcisnęły się na obliczu Białegostoku w ostatnim ćwierćwieczu.

Liczenie ptaków zimujących

Kolejna ciekawa propozycja dla miłośników przyrody! Tym razem studenci z Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają w najbliższą sobotę i niedzielę na wspólne liczenie ptaków zimujących. To będzie wyprawa w teren – wzdłuż najciekawszych odcinków rzek Białki, Narwi i Supraśli.

Bozon Higgsa – nagroda Nobla w 2013 r.

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie dr. Macieja Górskiego (Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Warszawie) pt. "Bozon Higgsa – nagroda Nobla w 2013 r.". Wykład odbędzie się w sobotę 15 lutego 2014 r. o godzinie 11:00 w sali 203 przy ul. Lipowej 41 (Wydział Fizyki UwB).

„Współczesna pisownia polska – trudności, zjawiska, tendencje”

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 21 lutego 2014 r. o godz. 12.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie.