Ogromne zainteresowanie kursami przedmaturalnymi z historii i WOS

Ok. 450 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie tych z ostatnich klas, zgłosiło się na kursy przygotowawcze do matury z historii i wiedzy o społeczeństwie, jakie przygotował Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku. Zajęcia rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają niemal do końca kwietnia.

Rekrutacja na bezpłatne zajęcia pt. „Wejście na Rynek Pracy”
Wydział Ekonomii i Zarządzania realizujący projekt pt. Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 prowadzi rekrutację na ósmą i ostania już edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy. Proces rekrutacyjny trwa do 20 lutego 2014r. Liczba miejsc jest ograniczona.
Eliksir młodości – warsztaty w Instytucie Biologii UwB

11 i 12 lutego br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą uczestniczyli w warsztatach biologicznych. Uczestnicy zajęć zajrzą do wnętrza komórek nie tylko roślinnych, ale i własnych! Przekonają się, że metody biologii molekularnej można zastosować zarówno w laboratorium jak i we własnej kuchni!

Szkolenia Level Up!

Level Up! to 2-dniowy cykl darmowych szkoleń, odbywający się 17-18 lutego 2014r. Prowadzony będzie przez profesjonalnych coachów i szkoleniowców, kierowany do studentów białostockich uczelni. Podczas tych szkoleń uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, umiejętności miękkich i praktycznej wiedzy przydatnej na lokalnym rynku pracy.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Białymstoku zaprasza na studia!

Ruszyły zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Uniwersytecie w Białymstoku. EUD to projekt edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

Nominacje profesorskie w Belwederze

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu w Białymstoku, odebrała w środę z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego akt nominacyjny.

,,Soboty u Chemików"

W ramach cyklu ,,Soboty u Chemików" w dniu 8 lutego 2014 r. o godzinie 11.00 w budynku Instytutu Chemii UwB (ul. Hurtowa 1- sala 14) odbędzie się wykład dr Agnieszki Wilczewskiej zatytułowany ,,Chemiczne aspekty miłości".

Erasmus Student Network Uniwersytet w Białymstoku rekrutuje

Erasmus Student Network jest ogólnoeuropejską organizacją studencką, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza Programu Erasmus.

II Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej

Dyrekcja Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu w Białymstoku uprzejmie zaprasza studentów wszystkich szkół wyższych z Białegostoku, Ełku, Łomży, Siedlec i Suwałk do wzięcia udziału w II Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej, który odbędzie się 26 kwietnia 2014 r.

Dołącz do AIESEC

Dołącz do największej organizacji studenckiej na świecie. Zdobądź niezbędne doświadczenie z AIESEC Białystok!