Filmowa relacja z promocji doktorskich i habilitacyjnych

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z uroczystości wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora na Uniwersytecie w Białymstoku. Materiał dostępny jest na kanale Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej pod adresem: http://www.youtube.com/uwbpati

POLLANDO zaprasza na pierwsze kursy

Ruszyły zapisy na pierwsze, wiosenne kursy języka polskiego dla obcokrajowców organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej POLLANDO, działająca na Uniwersytecie w Białymstoku. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 lutego.

Konkurs - Francophonie Poetiqe

Zapraszamy do udziału w ósmej edycji konkursu Francophonie Poetiqe która odbędzie się w terminie 21-28.03.2014.

Zaproszenie na debatę

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Leonard Etel, zaprasza wszystkich zainteresowanych pracowników i studentów UwB na debatę dotyczącą kondycji i perspektyw nauk humanistycznych na naszej uczelni.

Akcja Karmnik - Studenci biologii dokarmiają i badają ptaki

Robią to przez całą zimę, ale dopiero gdy chwyci mróz i spadnie śnieg akcja nabiera rozmachu. Z bardzo prostego powodu – dopiero przy takiej pogodzie zlatuje się dużo ptaków. Studenci biologii z Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają do udziału w Akcji Karmnik.

Pierwsze robocze spotkanie pełnomocników Sieci Uniwersytetów Pogranicza

22 stycznia 2014 r. w Białymstoku odbyło się spotkanie przedstawicieli Sieci Uniwersytetów Pogranicza – międzynarodowego konsorcjum 10 uczelni, powołanego do życia 11 października ubiegłego roku z inicjatywy Uniwersytetu w Białymstoku. Miało ono charakter roboczy – pełnomocnicy uczelni zrzeszonych w SUP omówili zakres najbliższych wspólnych działań.

Głosuj na UwB

Wśród wydarzeń, zgłoszonych w Plebiscycie 25-lecia ,,Gazety Wyborczej", są dwa związane z naszą uczelnią – przejęcie budynku KW PZPR (przy Pl. Uniwersyteckim) przez studentów ówczesnej Filii UW w Białymstoku w 1990 roku oraz utworzenie w 1997 roku samodzielnego Uniwersytetu w Białymstoku. Zachęcamy do głosowania!

Oferta stypendialna Funduszu Wyszehradzkiego i Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

28.01.2014 r. w sali audytoryjnej (VI piętro) Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku odbędzie się Dzień Informacyjny dotyczący oferty stypendialnej Funduszu Wyszehradzkiego i Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD).

O efektywności badań naukowych

22 stycznia gościem UwB będzie prof. dr hab. Janusz Gil, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego, autor rankingu naukowego opublikowanego w roku 2013 w „Forum Akademickim” oraz w „Polityce”.

Horyzont 2020

Politechnika Białostocka zaprasza 22 stycznia pracowników Uniwersytetu w Białymstoku na spotkanie z dr Andrzejem Siemaszko, dyrektorem Krajowego Punktu Kontaktowego UE. Tematem będzie "Horyzont 2020 - Program Ramowy Unii Europejskiej.