Ściana Płaczu - Konkurs na najlepszy pomiar

Wydział Fizyki UwB oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Białymstoku ogłaszają jedenasty konkurs na najlepszy pomiar dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Rekrutacja na bezpłatne zajęcia fakultatywne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy pt. „Wejście na Rynek Pracy”

WEiZ realizujący projekt pt. Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 prowadzi rekrutację na ósmą i ostania już edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy.

Postaw na Rozwój!

Jesteś kreatywny i pełen zapału do pracy, a nie wiesz, gdzie to spożytkować? Chcesz się rozwijać? Chcesz być bliżej biznesu? - Dołącz do Podlaskiego Studenckiego Forum Business Centre Club.

Warsztaty biologiczne

20 stycznia br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą uczestniczyli w warsztatach pt. „Zobacz kotku co masz w środku….” Uczestnicy warsztatów zajrzą do wnętrza komórek nie tylkoroślinnych, ale i własnych!

Promocje habilitacyjne i doktorskie na UwB

15 stycznia na Uniwersytecie w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora. To ważne wydarzenie w życiu uczelni – jest potwierdzeniem jej dynamicznego rozwoju naukowego.

Erasmus Date Auction, czyli WOŚP jednoczy ludzi

W dniach 10-15.01.2014 trwa akcja „Erasmus Date Auction” zorganizowana przez organizację studencką ESN UwB oraz ESN PB. W tym czasie wszyscy zainteresowani będą mogli wylicytować jedno z sześciu zaaranżowanych spotkań ze studentami zagranicznymi z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Turcji przebywającymi w Białymstoku w ramach programu Erasmus.

Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa już działa!

13 stycznia 2014 r. o godzinie 14.00 oficjalnie zainaugurowała działalność Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa. Strona internetowa PATI oraz jej kanał filmowy są już dostępne w sieci, a internauci mogą obejrzeć pierwsze studenckie filmowe produkcje.

II Konkurs w ramach Programu INNOWACJE SPOŁECZNE

Program INNOWACJE SPOŁECZNE Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest Programem wsparcia sektora nauki, otoczenia gospodarczego oraz sektora organizacji pozarządowych w zakresie podejmowania i realizacji innowacyjnych działań i inicjatyw społecznych, bazujących na osiągnięciach nauki i techniki.

III konkurs w ramach Programu Patent Plus

Program ma na celu wsparcie finansowe jednostek naukowych oraz przedsiębiorców w procesie ubiegania się o europejską i międzynarodową ochronę patentową dla uzyskanych przez nich wyników badań naukowych lub prac rozwojowych.

V edycja Programu LIDER

LIDER jest programem skierowanym do młodych naukowców. Jego celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu, zarządzaniu oraz kierowaniu własnymi zespołami badawczymi, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą być wdrożone w gospodarce.