„Trudne dziecko digitalizacji – dzieła osierocone”

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy, które odbędzie się 16 stycznia 2014 r. o godz. 13.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego. Wykład „Trudne dziecko digitalizacji – dzieła osierocone” wygłosi Barbara Szczepańska.

Zmarł prof. Władysław Andrzej Serczyk

W wieku 79 lat zmarł prof. Władysław Andrzej Serczyk. W latach 90. był prorektorem do spraw Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 14 stycznia o godz. 9.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

LX Olimpiada Chemiczna

31 stycznia oraz 1 lutego 2014 r. w Instytucie Chemii Wydziału Biologiczno–Chemicznego odbędą się zawody II etapu LX Olimpiady Chemicznej okręgu białostockiego. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Chemiczne.

Chemiczne Warsztaty Olimpijskie

Chemicy z Uniwersytetu w Białymstoku pomogą uczniom ze szkół średnich województwa podlaskiego i części województwa warmińsko-mazurskiego w przygotowaniu do części laboratoryjnej Olimpiady Chemicznej.

Pole magnetyczne Ziemi i jego zagadki

W sobotę 18 stycznia 2014 r. o godzinie 11:00 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) odbędzie się wykład otwarty Pole magnetyczne Ziemi i jego zagadki, podczas którego Profesor Wojciech Dębski (Instytut Geofizyki PAN w Warszawie) opowie o polu magnetycznym ziemskim i jego znaczeniu dla życia na Ziemi.

LXIII Olimpiada Fizyczna

12 stycznia 2014 r. na Wydziale Fizyki odbędą się Zawody II etapu teoretycznego LXIII Olimpiady Fizycznej okręgu Białystok. W zawodach weźmie udział 17 uczniów ze szkół średnich województwa podlaskiego i 6 powiatów woj. warmińsko-mazurskiego, którzy zostali zakwalifikowani spośród licznego grona uczestników zawodów pierwszego stopnia.

Kryminologia - nowy kierunek studiów w ofercie Wydziału Prawa

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla tegorocznych maturzystów - od października 2014 r. ruszają trzyletnie studia I stopnia: stacjonarne i niestacjonarne na kryminologii - nowym kierunku uruchamianym przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

10 stycznia 2014 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania odbędą się zawody II stopnia (okręgowe) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a jej adresatami uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Sukces pracowników Instytutu Biologii

Z przyjemnością informujemy, że dwoje pracowników Instytutu Biologii, Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB otrzymało granty w ramach unijnego programu SYNTHESYS.

Pracownicy Wydziału Prawa wezmą udział w realizacji projektu NCBiR

W realizacji projektu „SIC - Modułowy wielozadaniowy System Identyfikacji Cudzoziemców wraz z modułem analizy ryzyka ofiar przestępstwa handlu ludźmi” udział wezmą pracownicy Wydziału Prawa: dr hab. Katarzyna Laskowska prof. UwB, dr hab. Mieczysława Zdanowicz prof. UwB, dr Magdalena Perkowska.