Studenci Wydziału Prawa UwB wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie z prawa podatkowego

10 grudnia br. w Łodzi odbył się konkurs studencki na glosę do wyroku NSA, WSA, TK lub TSUE zapadłego w latach 2012 - 2013.

Nasz pracownik wyróżniony w Konkursie Górskich

Dr Marcin Bajko z Instytutu Filologii Polskiej zdobył wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Konrada i Marty Górskich (w edycji za lata 2011-2012) za książkę Heroiczna apokalipsa. W kręgu idei i wyobraźni Tadeusza Micińskiego.

Stać się aniołem

Wydział Pedagogiki i Psychologi UwB zaprasza na bożonarodzeniową wystawę fotograficzną pt. "Stać się aniołem". To prezentacja zdjęć, których bohaterami są studenci III roku pedagogiki o specjalności animacja kultury z arteterapią.

Otwarte Colloquia Filologiczne

19 grudnia br. o godz. 13.15 w sali 47 Wydziału Filologicznego UwB odbędzie się wykład inauguracyjny z cyklu Otwarte Colloquia Filologiczne pt. "Powrót biografii romantycznej w literaturze współczesnej".

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na UwB

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok oraz Koło Naukowe Prawa Sportowego działające przy Wydziale Prawa zapraszają na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się w najbliższą środę 18 grudnia br. o godzinie 15:30 na Hali Sportowej UwB przy ulicy Świerkowej 20A.

Mechanizm Brouta-Englerta-Higgsa i odkrycie cząstki Higgsa

We wtorek 17 grudnia 2013 r. o godzinie 13:15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) odbędzie się spotkanie, na którym prof. dr hab. Jan Królikowski (Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego) wygłosi referat.

Koło Naukowe Chemików UwB „Pozyton” nagrodzone!

Studentka Chemii UwB Agnieszka Wądołowska zdobyła nagrodę za najlepszy poster naukowy na Zimowym Zjeździe Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbył się w Łodzi 7 grudnia 2013 roku.

6 studentów UwB ze stypendiami ministra
6 studentów Uniwersytetu w Białymstoku będzie otrzymywać w roku akademickim 2013/2014 stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz za średnią ocen.
Termodynamiczne i katalityczne właściwości tlenków metali przejściowych

17 grudnia br. w sali 6 przy ulicy Pogodnej 65 o godz. 11.00 dr Jakub Goclon z Uniwersytetu Erlangen-Norymberga w Niemczech wygłosi wykład na temat: "Termodynamiczne i katalityczne właściwości tlenków metali przejściowych. Symulacje komputerowe dla wybranych przykładów".

Prestiżowy zjazd National Platform ESN w Białymstoku

W piątek w Białymstoku rozpocznie się National Platform Erasmus Student Network. W trzydniowym spotkaniu weźmie udział ponad 150 osób - studentów z 33 największych ośrodków uniwersyteckich w Polsce, a także z Włoch i Portugalii.