Nowość: oferta przedmiotów ogólnouczelnianych do wyboru!

Zapraszamy studentów studiów stacjonarnych UwB do rejestracji na przedmioty z oferty ogólnouczelnianej, które umożliwiają rozwijanie kompetencji społecznych lub językowych. Rejestracja w USOS rozpocznie się w dniu 24 października 2013 r.

Dr hab. Izabela Święcicka, prof. UwB stażystką programu SIMS NCBR

Dr hab. Izabela Święcicka z Instytutu Biologii UwB bierze udział w projekcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Wsparcie zarządzania infrastrukturą badawczą beneficjentów Działań 2.1 oraz 2.2 POIG”.

ERASMUS – nie zmarnuj swojej szansy!

Dobiega końca rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus w semestrze letnim 2013/14. Pozostały jeszcze wolne miejsca na wyjazdy na atrakcyjne zagraniczne uczelnie.

Andrzej Poczobut na UwB

Andrzej Poczobut, znany dziennikarz i działacz polskiej mniejszości na Białorusi, opowiadał o współczesnym białoruskim systemie władzy podczas spotkania promującego jego książkę.

2013 Rok Juliana Tuwima

5 listopada br. o godz. 13.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia odbędzie się otwarcie wystawy „Julian Tuwim – lokomotywa poezji polskiej”.

Spotkanie z Andrzejem Poczobutem

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spotkanie z Andrzejem Poczobutem, dziennikarzem, działaczem mniejszości polskiej na Białorusi, autorem książki pt. „System Białoruś”.

Rekrutacja na bezpłatne zajęcia fakultatywne

Wydział Ekonomii i Zarządzania realizujący projekt pt. "Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu” w ramach POKL 2007-2013 prowadzi rekrutację na siódmą edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy.

Spotkanie z wolontariuszami studenckiego pogotowia lekcyjnego

23 października odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy wzięli udział w akcji "Studenckie pogotowie lekcyjne" w roku akademickim 2012/2013.

Dr Izabela Kraśnicka odznaczona

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył dr Izabelę Kraśnicką Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w świadczeniu pomocy prawnej pro publico bono, za szerzenie i rozwój idei wolontariatu.

Dr hab. Adam Czesław Dobroński, prof. UwB - nagrodzony

Dr hab. Adam Czesław Dobroński, prof. UwB, jest jednym z laureatów nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2012/2013.